DrukarniaOnline.pl

Zaproszenia ślubne - wszystko co musisz wiedzieć

Zaproszenia ślubne do druku – poradnik

Spis treści:

 

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Nic dziwnego, że wielu z nas daje się wtedy porwać gorączce przygotowań i zakupów. Jednym z najważniejszych elementów tej całej weselnej układanki jest projekt i zamówienie zaproszeń. Gotowe wzory można kupić w każdym sklepie papierniczym, jednak coraz więcej par decyduje się na stworzenie własnych, oryginalnych i mocno zindywidualizowanych projektów. Sprawdź, co jest na topie i zaskocz swoich gości!

 

Niestandardowe zaproszenia ślubne

Wybór odpowiedniego zaproszenia ślubnego trochę przypomina projektowanie ulotki reklamowej. Brzmi zaskakująco? Zastanów się nad tym, wręczając komuś zaproszenie. Nie tylko informujesz o ważnej uroczystości, ale również zachęcasz gości do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Zwłaszcza kiedy organizujemy duże przyjęcie, dla całej rodziny, a nie ze wszystkimi jesteśmy w bardzo bliskich relacjach.

Jakie są cechy dobrego zaproszenia? Grafika powinna nawiązywać do charakteru całego ślubu. Jeżeli organizujemy wykwintny bankiet w drogim hotelu, dobrze jest postawić na elegancki papier i luksusowe wykończenia. Kwiaty i elementy natury świetnie sprawdzą się w przypadku modnych ostatnio, rustykalnych wesel. Jeżeli mamy duże poczucie humoru, a cała impreza będzie utrzymana w nieco żartobliwym tonie – możemy pokusić się o zabawne projekty z tzw. jajem.

  Zaproszenia ślubne - co musisz wiedzieć

 

Zastanów się: czy Twoje przyjęcie będzie miało jakiś motyw przewodni? Ulubiony kolor, rodzaj kwiatów, charakterystyczny przedmiot, miejsce? Warto to przemyśleć i stworzyć zaproszenia, które będą idealnym dopełnieniem całości weselnego wystroju! Gołąbki i złączone obrączki odchodzą do lamusa – w sytuacji, w której decydujesz się na zaprojektowanie swojego zaproszenia ślubnego od zera, możesz w pełni pokazać charakter swój i współmałżonka, oraz to, co Was określa. Nie bój się eksperymentować! W końcu ślub i wesele to Wasz dzień – niech każdy zaproszony zostanie o tym poinformowany wyglądem wręczanej kartki!

 

Kiedy zamówić zaproszenia ślubne?

Rozdawanie zaproszeń ślubnych to cały rytuał i porządny kawał logistyki. Zwłaszcza przy organizowaniu imprezy na wiele osób. W dobrym tonie jest, aby państwo młodzi osobiście pojawili się u zapraszanych gości. Oczywiście nie w każdej sytuacji jest to możliwe, jednak warto mieć w pamięci konieczność odbycia pielgrzymki z zaproszeniami po rodzinie – a to może zająć nawet kilka tygodni!

Optymalnym czasem na poinformowanie przyszłych gości o planowanym weselu jest około 5 – 6 miesięcy przed. Taki zapas pozwoli wszystkim na odpowiednie przygotowania, a Wam na wprowadzenie ewentualnych zmian i doproszenie kogoś z listy rezerwowej, bez ryzyka narażenia się na nietakt. Zbyt późne zapraszanie kogoś na ślub jest traktowane jako poważne faux-pas: w końcu każdy ma jakieś swoje plany! Zwróć szczególną uwagę zwłaszcza na gości mieszkających za granicą – w ich przypadku dobrze jest przesłać zaproszenie albo chociaż poinformować o ślubie nawet wcześniej niż standardowo przyjęte pół roku.

cennik druku zaproszeń

Podsumowując: przy szacowaniu czasu, w jakim zamierzasz rozdać zaproszenia, musisz pamiętać o następujących rzeczach:

  • czas, który zajmie rozdawanie zaproszeń

  • czas, potrzebny na wysłanie ich pocztą

  • czas potrzebny na fizyczne wydrukowanie i wypisanie zaproszeń

  • czas potrzebny na stworzenie projektu

Sumując te wszystkie czynniki, wychodzi, że organizując ślub i wesele, projektem zaproszeń powinniśmy zacząć się interesować jak najwcześniej – nawet na rok przed planowaną datą imprezy! Najlepiej i najbezpieczniej byłoby zacząć rozglądać się za inspiracjami już w momencie, w którym mamy ustalone wszystkie terminy i zaklepaną salę weselną. Przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia, jakim jest ślub i wesele wymaga od nas ogromnego zaangażowania i starannego planowania w czasie poszczególnych kroków. Nie czekaj z zamawianiem zaproszeń ślubnych na ostatnią chwilę!