DrukarniaOnline.pl

Wydrukuj sobie plakat – instrukcja krok po kroku

Wydrukuj sobie plakat – instrukcja krok po kroku

Spis treści:

 

Plakat to nie tylko forma reklamy zarezerwowana dla dużych firm i instytucji, ale też niezwykle prosty i efektowny pomysł na dekorację w mieszkaniu, domu lub firmie. To prawdziwy hit tego roku, polecany przez stylistów wnętrz i magazyny wnętrzarskie! W naszej drukarni proponujemy Państwu świetnej jakości wydruki plakatów dostępne już od jednego egzemplarza.

Odpowiednio dobrany wzór plakatu może prezentować się świetnie w każdym pomieszczeniu, czy jest to salon, pokój dziecięcy, kuchnia, przedpokój, czy nawet łazienka. Plakaty można też wykorzystać jako dekorację przestrzeni biurowej czy np. restauracji. W łazience sprawdzi się humorystyczna grafika ze śmiesznym hasłem, w pokoju dziecięcym będą dobrze wyglądać ulubione rysunkowe zwierzaki, w restauracji można powiesić plakaty reklamujące znane firmy kulinarne, a w biurze jakieś motywujące hasło przygotowane przez grafika z użyciem ciekawych czcionek. Plakat wystarczy oprawić go w antyramę lub delikatną ramę z drewna lub metalu. Jak wydrukować plakat? Kluczowy jest format i najwyższa jakość druku. Nawet najpiękniejszy plakat wydrukowany w rozmiarze A4 na domowej drukarce nikogo nie zachwyci, dlatego zdecydowanie warto postawić na profesjonalny wydruk plakatu.

 

Krok 1. Znajdź swój projekt plakatu
 

Internet to kopalnia pomysłów i inspiracji. Zdecyduj, w którym pomieszczeniu ma zawisnąć plakat, i wpisz odpowiednie hasło w wyszukiwarkę np. „plakat kuchnia”. Po przejrzeniu co najmniej kilkunastu lub kilkudziesięciu plakatów będzie Ci łatwiej zdecydować, czy szukasz wyjątkowego zdjęcia, grafiki, ciekawego napisu czy może reprodukcji prawdziwego plakatu? Jeśli wiesz, co ci się podoba, zawęź poszukiwania. W internecie jest wiele miejsc, gdzie gotowe plakaty są na sprzedaż, ale to dość droga inwestycja. A piękne plakaty można też znaleźć i przygotować je samodzielnie. Ciekawych zdjęć szukaj na stronach agencji stockowych, atrakcyjne rysunki na plakaty często można ściągnąć za darmo ze stron niektórych rysowników, a motywujące napisy do wydrukowania wrzucają niektórzy blogerzy i blogerki dla swoich czytelników. Zawsze możesz też poprosić o pomoc zaprzyjaźnionego grafika, który przygotuje projekt plakatu, cena za niego nie będzie wygórowana. 

 

Krok 2. Wybierz doświadczoną drukarnię
 

Druk plakatu nie jest tak drogi, jak wiele osób myśli. W drukarniaonline.pl zamówienia w ilości od 1 do 200 sztuk realizujemy w technice cyfrowej, która pozwala uzyskać świetną jakość druku w bardzo konkurencyjnej cenie.


Ile kosztuje wydrukowanie plakatu? Cena zależy przede wszystkim od formatu. Plakat w rozmiarze A3 kosztuje zaledwie kilkanaście złotych. Dostępne są też większe formaty, A1, A2, a także B1, B2 i B3, których koszt druku zamyka się w kilkudziesięciu złotych. Zamówienia złożone do godziny 15 wysyłamy tego samego dnia!

Cennik druku plakatów

 

 
Zrób projekt plakatu krok po kroku

Krok 3. Jak przygotować plakat do druku?

Wielu klientów pyta, jak przygotować plakat do druku. W drukarni potrzebny jest najczęściej plik pdf odpowiedniej jakości, my przyjmujemy także pliki tif i jpg. Powinien być zapisany w CMYK, co umożliwia każdy program do projektowania grafiki. To ważne, bo uzgodniony tryb kolorystyczny gwarantuje, że na wydruku plakat będzie wyglądał tak samo, jak na monitorze. Trzeba też przypilnować, aby plik miał rozdzielczość co najmniej 300 dpi i odpowiedni rozmiar dla takiej rozdzielczości. To gwarantuje, że nawet przy druku plakatu w dużym formacie, wszystkie szczegóły będą odpowiednio wyraziste. Warto też zadbać o to, żeby plakat miał tzw. spady, czyli dodatkowe 3-4 mm z każdej strony, dzięki czemu po wycięciu plakatu nigdzie nie znajdą się białe linie. Najlepiej wybierając wzór plakatu znajdź taki, który nie będzie mieć ważnych elementów np. napisów na samych krawędziach. Umieszczanie znaczników na plakacie nie jest konieczne. Gotowe projekty można przesyłać do naszej drukarni przez stronę drukarniaonline.pl 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Gwarantujemy krótki czas realizacji.