DrukarniaOnline.pl

Wybory samorządowe 2018 – jak przekonać do siebie wyborców?

Wybory samorządowe 2018 – jak przekonać do siebie wyborców?

Spis treści:

 

Wybory samorządowe 2018 to wyjątkowo gorący okres dla kandydatów, którzy dwoją się, aby zyskać poparcie. Jednak według przeprowadzanych przez OBOP badań, większość Polaków nie interesuje się polityką na co dzień. W efekcie znaczna część Polaków deklaruje, że nie zamierza brać udziału w wyborach. Ostatnie lata wydają się potwierdzać te dane, gdyż frekwencja notowana w każdych wyborach nie przekracza 50%. Co jednak zrobić, aby zyskać wyborców? Jak wygrać wybory?

  Jak wygrać wybory

 

Dlaczego ludzie tak mało interesują się polityką?

Jak wynika z analiz i badań, niewielkie zainteresowanie polityką oraz wyborami ma swoje podstawy. Związane jest to z brakiem poczucia, że mamy wpływ na to, kto wygra wybory. Polacy nie wierzą, że ich głos może zdecydować o tym, który kandydat uzyska mandat. Innym powodem lekceważenia powagi wyborów jest brak zaufania do polityków. Przez ostatnie dwie dekady Polską rządziło już kilka frakcji politycznych. Żadna z nich nie potrafiła spowodować, by zaufanie do klasy politycznej wzrosło. Nieustanne konflikty sprawiają, że w społeczeństwie narasta niechęć i podziały. Polacy nie wierzą politykom i nie wierzą w to, że cokolwiek zmieni się na lepsze. Część Polaków wskazuje, że nie bierze udziału w wyborach, ponieważ nie czuje takiego obowiązku. Zasłaniają się brakiem czasu i ważniejszymi sprawami. Jak można się domyślać, tendencja w wyborach samorządowych 2018 prawdopodobnie będzie taka sama. Oznacza to, że duża część Polaków nie zamierza wziąć udziału w wyborach. W ten sposób marnują niesamowity potencjał, jaki posiadają ich głosy. Wybory samorządowe 2018 są okazją, aby zmienić negatywne nastawienie Polaków.

 

Jak wygrać wybory?

Każdy kandydat stara się znaleźć sposób na zachęcenie wyborców do udziału w głosowaniu. Tylko czy można stwierdzić, które metody i materiały wyborcze będą skuteczne? Tradycyjne kanały takie jak prasa, ulotki wyborcze, plakaty, spoty radiowe to niezłe rozwiązania. Jednak tylko wykorzystanie wielu z tych opcji może przynieść efekt. Materiały wyborcze muszą być różnorodne i atrakcyjne. Tylko czy to wystarczy, aby dotrzeć i przekonać niezdecydowanych?

Cennik druku ulotek

Doskonałym sposobem na zjednanie sobie wyborców jest organizacja eventów, które przyciągają całe rodziny. Potencjalni wyborcy bardzo chętnie biorą udział w tego rodzaju imprezach. Pojawiają się licznie, gdy mogą skorzystać z darmowych atrakcji lub dołożyć swój wkład na szczytny cel. Należy jednak pamiętać, że takie wydarzenie nie może mieć charakteru politycznego. Powinno ono dotyczyć konkretnego celu, np. zbiórki funduszy na budowę lokalnej świetlicy bądź placu zabaw dla dzieci. Podczas wydarzenia warto nakłaniać do głosowania, ale trzeba to robić subtelnie. Warto zrobić specjalne stoisko, na którym oferuje się materiały wyborcze. Kandydat powinien brać w tym udział np. poprzez osobiste rozmowy z uczestnikami wydarzenia. Rozmowa to rewelacyjna okazja do pokazania się od dobrej strony. Dodatkowo zachęca to wyborców do dzielenia się ich problemami i aktualnymi potrzebami. Poświęć swój czas drugiemu człowiekowi, porozmawiaj z nim i poznaj jego potrzeby. Ulotka wyborcza, plakat czy wizytówki wyborcze nie zrobią tego za Ciebie. Pamiętaj — ludzie pójdą na wybory i zagłosują na Ciebie, jeżeli poświecisz im swój czas.