DrukarniaOnline.pl

Wizytówki online do wydruku

Projekt wizytówki online. Na co zwrócić uwagę?

Spis treści:

 

Wizytówka to atrybut nie tylko wysoko postawionych menadżerów czy dyrektorów, ale też wielu innych osób. Powinni je mieć wszyscy, którzy mają własną działalność gospodarczą, freelancerzy czy ci, którzy świadczą różnego rodzaju usługi – hydraulicy, stolarze, mechanicy. Jak stworzyć idealną wizytówkę i na co zwrócić uwagę, aby jak najlepiej odpowiadała branży, którą reprezentujemy?

 

Wizytówki online – kreator pomoże stworzyć idealną wizytówkę

Projekt wizytówki online - na co zwrócić uwagę?

Wizytówki są z nami już bardzo długo. Jej pierwsze wersje powstały w Chinach w XV wieku i na przestrzeni lat ewoluowały do formy, którą znamy dziś. Powstała ona około dwustu lat temu. Aby stworzyć ten niewielki kartonik, dzięki któremu łatwiej nam będzie dotrzeć do kontrahentów i potencjalnych współpracowników, musimy pamiętać o kilku zasadach.

Przede wszystkim możemy je zaprojektować sami. Pierwszą metodą jest skorzystanie z szablonów, które są dostępne w niemal wszystkich programach tekstowych. Drugą natomiast jest internet. Możemy stworzyć wizytówki online. Drukarnie, które mają w swojej ofercie wizytówki, pozwalają klientom stworzyć własny layout. Jest to o tyle wygodne, że sami decydujemy o tym, jak ma wyglądać projekt i co chcemy, aby się na nim znalazło.

Bez względu na zawód, który wykonujemy, musimy pamiętać o tym, aby wizytówka była czytelna. To jest klucz do wszystkiego. Imię, nazwisko, dane kontaktowe – to musi się pojawić. Co poza tym? Logo firmy, w której pracujemy, nasze stanowisko, a także dane kontaktowe samego przedsiębiorstwa są jak najbardziej na miejscu. Jeśli prowadzimy własny biznes lub jesteśmy freelancerami te wszystkie dodatkowe informacje nam odpadają. Zyskujemy w ten sposób na czytelności.

Pamiętajmy również, że wizytówka ma zapadać w pamięć, ale też pasować do naszej funkcji. Dlatego też wysoko postawieni zarządzający powinni stawiać na klasyczne, białe wzory. Mogą je najwyżej uszlachetnić tłoczeniem, błyszczącą powłoką lub fakturą papieru. Natomiast ci, którzy wykonują nieco „luźniejszy” zawód, mają w zanadrzu nieco więcej możliwości. Wizytówka może być w innym kolorze albo z innego materiału – coraz popularniejsze są wersje plastikowe, które mogą być również przezroczyste. Dzięki temu też dużo trwalsze i bardziej oryginalne. Jeśli natomiast chcemy papier – warto pomyśleć o powłoce (błyszczącej lub matowej), która wzmocni wizytówkę.

 

Wizytówki dwustronne online – dodaj więcej informacji

Tworząc wizytówki online, możemy naprawdę wiele. Dobrym rozwiązaniem, po które sięga coraz więcej osób, są wizytówki dwustronne. Pozwala to zachować czytelność frontu – pozostają na nim wciąż same najważniejsze informacje. Jednak na drugiej stronie możemy zawrzeć wszystkie pozostałe, które mogą okazać się przydatne. Może to być numer konta bankowego albo adres strony internetowej. Może to też być duże logo naszej firmy. Tak naprawdę możliwości, które oferuje druk dwustronny, są nieograniczone.

W ten sposób również otrzymujemy produkt, który na dłużej zapada w pamięci. Taka wizytówka od razu przykuwa uwagę, dzięki czemu osoba, której ją wręczamy, momentalnie nas zapamiętuje. Oryginalne wizytówki są świetne w sytuacji, kiedy panuje spory ruch – na spotkaniach biznesowych, różnego rodzaju galach. Uwaga jest wtedy rozproszona na wiele osób i czynników, ale dając interesującą wizytówkę, mamy większe szanse na to, że to właśnie my będziemy zapamiętani.