DrukarniaOnline.pl

Upominek dla klienta – ciekawe inspiracje.

10 upominków dla klientów, które pozwolą dobrze zapamiętać Twoją markę!

Jednym z ważniejszych elementów prowadzenia działalności biznesowej jest utrzymywanie dobrych relacji ze swoimi klientami. Miłym akcentem, który bez wątpienia wpływa korzystnie na relacje, jest upominek wręczany co jakiś czas. Podpowiadamy kilka pomysłów na udane prezenty dla klientów!

 

Spis treści:

 

Upominki dla klientów - miły akcent na wiele okazji

Uominek dla klienta - ciekawe inspiracje

Kto z nas nie lubi otrzymywać prezentów? Często od ich wartości ważniejsza jest pamięć. Od drogich prezentów milej widziane są te wręczane prosto z serca. Nie inaczej jest w przypadku relacji biznesowych. Oczywiście w tym przypadku nie ma miejsca na kwiaty, pluszowe maskotki czy kartki z życzeniami, jak ma to miejsce w prywatnych, przyjacielskich czy partnerskich relacjach. Upominek biznesowy powinien mieć także biznesowy charakter.

Dobrym i klasycznym pomysłem jest podarowanie klientowi akcesoriów przydatnych w codziennych obowiązkach służbowych. Należą do nich na przykład teczki, kalendarze, notesy czy tablice korkowe. Ze względu na to, że są one często wykorzystywane w pracy biurowej, będą zawsze przydatne. W przypadku takich upominków również warto zwrócić się do wyspecjalizowanych w tym zakresie drukarni czy hurtowni papierniczych, które oferują produkty profesjonalnej jakości, najczęściej również z wybranym nadrukiem. Znajdziesz je między innymi w naszej ofercie.

Zastanawiasz się, co będzie dobrym pomysłem na upominek biznesowy? Podpowiadamy 10 upominków dla klientów, które zawsze będą trafne! To prezenty biznesowe na różne okazje i o różnej wartości.

 

1. Profesjonalny kalendarz lub notes

bilet na wydarzenie

Profesjonalny, elegancki i funkcjonalny kalendarz książkowy to jedna z bardzo ciekawych, a przy tym przydatnych propozycji - zwłaszcza, jeśli wiesz, że klient ma na głowie wiele spraw i sprawna organizacja czasu to dla niego punkt wyjścia do realizacji zadań. Wręczając taki kalendarz lub notes z nadrukiem, pokażesz mu, że zależy Ci na jego dobrym samopoczuciu i wspierasz go w jego działaniach, starając się je uprzyjemnić. Kalendarze i notesy doskonałej jakości w różnych formatach możesz zamówić w naszej drukarni i jest to najczęściej wybierany prezent dla klientów.

 

2. Dedykowany bilet na wydarzenie

Koncert, stand-up, kabaret, a może gala? Jeśli wiesz, że klient interesuje się jakimś wydarzeniem, to wręczenie mu biletu na nie będzie jednym z najmilszych prezentów, jaki możesz sprawić. Możesz zadbać również o oryginalną oprawę i do biletu honorowanego przy wejściu na wydarzenie dołączyć ten własnego projektu. Taki bilet możesz bez problemu zaprojektować w naszej drukarni, dodając do niego np. logo swojej firmy i dedykację dla klienta, a następnie wydrukować go - również w drukarniaonline.pl!

 

3. Plakat - na wesoło!

zestaw powerbanków

Relacje z niektórymi klientami są bardzo swobodne i koleżeńskie. Jeśli masz właśnie takiego klienta i chcesz wręczyć mu upominek, możesz pokusić się o humorystyczny prezent. Do takich bez wątpienia należy dedykowany plakat. Wystarczy, że grafik wykona projekt, zakładający np. wspólne zdjęcie z firmą, a następnie przerobi plakat tak, by wyglądał na firmowy. Taki humorystyczny prezent to świetny sposób na zacieśnienie relacji, a także wartościowa informacja dla klientów o tym, że te dwie firmy świetnie ze sobą współpracują! Profesjonalny druk plakatów również znajdziesz w naszej ofercie!

 

4. Powerbank

Powerbank to zdecydowanie mile widziany prezent. Komu choć raz nie zdarzyło się zapomnieć ładowarki i telefon rozładował się, gdy był potrzebny? Czasem zwyczajnie nie ma również gdzie podłączyć telefonu do gniazdka. Powerbank to dla wielu osób, które często przebywają w terenie, prawdziwe zbawienie! Jeśli dodatkowo na powerbanku nadrukujesz logo lub hasło firmy, taki prezent dla klienta będzie również dyskretnym przypomnieniem o Twojej marce.

 

5. Zestaw degustacyjny: kawa lub herbata

Nietypowe smaki, rzadkie gatunki, a może nowości ze świata kawy lub herbaty - każda z tych propozycji to elegancki i uniwersalny upominek na wiele okazji. Może to być również zestaw kaw lub herbat o których wiesz, że są lubiane przez klienta. Do prezentu możesz dołączyć wydrukowaną kartkę z podziękowaniami i własnoręcznie ją podpisać.

Zestawy degustacyjne są zdecydowanie jednym z najbezpieczniejszych prezentów biznesowych.

 

6. Bon do restauracji

butelka z filtrem

Bon do restauracji to prezent zdecydowanie z kategorii tych eleganckich i adekwatnych do specjalnych okazji. Zbliżające się Święta, rocznica współpracy, a może ważne wydarzenie w firmie Klienta, z którego się cieszysz? Bon do eleganckiej restauracji to udany prezent biznesowy, który bez najmniejszych wątpliwości zostanie miło i na długo zapamiętany.

 

7. Butelka na wodę z filtrem

Dziś niemal każdy żyje w biegu, przez co nie zawsze jest czas nawet porządnie zjeść i się napić. Butelka na wodę z filtrem to świetny prezent dla zabieganych - pozwala na uzupełnienie płynów w zasadzie w każdym miejscu. Na butelce, podobnie jak na kalendarzu czy powerbanku, możesz nadrukować logo firmy lub inny element, który jednoznacznie się z nią kojarzy.

Butelki tego typu są bardzo dobrym pomysłem w przypadku współpracy z różnymi obiektami sportowymi i/lub placówkami edukacyjnymi.

 

8. Ekotorba z nadrukiem

Bawełniana torba z nadrukiem to uroczy i praktyczny drobiazg, idealny jako upominek dla klienta, z którym współpraca dopiero kiełkuje. Torba przyda się na wiele okazji: na zakupy, do przechowywania czy przenoszenia dokumentacji, a nawet na pudełko ze śniadaniem czy obiadem do pracy. Nadruk na torbie może być dowolny, choć zawsze dobrze sprawdzają się te związane z firmą, która wręcza prezent. Ofertę nadruków reklamowych na torbach bawełnianych możesz sprawdzić w naszej drukarni!

 

9. Torba lub etui na laptopa

kubek termiczny

Laptop/netbook to nieodłączny element prowadzenia chyba każdego rodzaju działalności. Bardzo często sprzęt jest zabierany w teren - a jak wiadomo, przy przenoszeniu może się uszkodzić. Jest narażony przede wszystkim na rysy. Dlatego elegancka (najlepiej skórzana) torba lub etui na laptopa czy netbooka to stylowy i funkcjonalny prezent, który bez wątpienia poprawi każdą relacje!

 

10. Kubek termiczny

Elegancki kubek termiczny z wysokiej półki, który będzie zachwycał designem i jakością to bez wątpienia także jeden z tych prezentów, które ucieszą - a także ocieplą relacje (i nie tylko!). Kubek termiczny to świetny gadżet dla zabieganych, którzy nie zawsze mają czas wypić w spokoju herbatę czy kawę. Dzięki kubkowi termicznemu napój nie ostygnie tak szybko, więc gorącą kawę czy herbatę można mieć zawsze przy sobie!