DrukarniaOnline.pl

Ulotki składane - formaty ulotek i ich zastosowanie

Ulotki składane — formaty ulotek i ich zastosowanie

Spis treści:

 

Powszechnie wiadomo, że jedną z najpopularniejszych i tanich form reklamy są ulotki składane. Poprawnie zaprojektowane i estetycznie wykonane gazetki reklamowe to klucz do sukcesu. Takie ulotki są w stanie zachęcić potencjalnego klienta do skorzystania z naszej oferty. Ulotki składane mają tę przewagę, że pozwalają na przekaz maksymalnej ilości treści.

 

Dostępne formaty ulotek składanych

Czym tak naprawdę jest ulotka składana? Otóż to nic innego jak arkusz papieru, który został poddany odpowiedniemu falcowaniu. Dzięki temu papier jest złożony w sposób równoległy na pół bądź też w wielu innych dowolnych konfiguracjach np. w C, w Z, w Zyg Zag, itp. Szeroka oferta dostępnych formatów umożliwia stworzenie ulotek dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Decydując się na druk ulotek składanych, wybierać możemy pomiędzy różnymi formatami. Popularne formaty to: mały (A6-A7), średni (A4 — DL, A4 — A5, A5 — A6) i duży (np. A3 — A4, 3 x A5, A3 — A4).

Do produkcji ulotek składanych najczęściej wykorzystuje się papier kredowy o wykończeniu matowym lub błyszczącym. Dokonując wyboru formatu, należy skupić się przede wszystkim na głównym przeznaczeniu ulotek składanych oraz ilości treści, jaką chcemy w nich umieścić.

  Ulotki składane - formaty ulotek i ich zastosowanie

 

Praktyczne zastosowanie ulotek składanych

Ulotki składane w zależności od wybranego formatu mogą mieć różne zastosowanie. Zacznijmy kolejno od najmniejszych ulotek. Te są idealnym rozwiązaniem w przypadku tworzenia okazyjnych kartek dołączanych do prezentów i innych upominków. Doskonale sprawdzają się jako składane metki lub obrazki kolędowe itp. Gazetki reklamowe w średnim formacie najczęściej są wykorzystywane do zaprezentowania usług. Stosowane są często przez salony kosmetyczne, studia tatuażu, szkoły tańca, firmy budowlane, myjnie, serwisy samochodowe itp. To także świetne rozwiązanie w przypadku druku zaproszeń na imprezy firmowe lub bankiety. Na druk ulotek składanych w dużym formacie głównie decydują się właściciele restauracji, barów i kawiarni. Przeważnie takie ulotki pełnią funkcję karty dań lub drinków. Oczywiście duże formaty mają większe zastosowanie. Często korzystają z nich firmy oferujące sprzedaż hurtową. Wówczas takie ulotki pełnią funkcję folderu usług, cennika usług, katalogu produktów, map, przewodników itp.

cennik druku ulotek składanych

Przygotowując projekt nowej ulotki składanej, należy zastanowić się nie tylko nad głównym przekazem i jej wyglądem. Zawsze warto pomyśleć o dodatkowych korzyściach dla odbiorcy. Świetnym pomysłem i sposobem na pozyskanie nowego Klienta jest umieszczanie wewnątrz ulotki atrakcyjnych bonów rabatowych. To pomysł, który obecnie cieszy się dużą sympatią wśród właścicieli wielu firm.