DrukarniaOnline.pl

Twoja pocztówka z wakacji

Jak zrobić pocztówkę z wakacji? 3 sposoby na kartkę inną niż wszystkie

Spis treści:

 

Niedawno nikt nie wyobrażał sobie urlopu bez wysłania do rodziny widokówki z wakacji. Wydawać by się mogło, że klasyka została zastąpiona nowoczesnymi technologiami. Na szczęście w dalszym ciągu wiele osób docenia ideę wysyłania pocztówek. W kioskach i na straganach możemy zakupić standardowe kartki pocztowe. To jednak nie wszystko i możemy zdecydować się na nieco bardziej oryginalne rozwiązanie. Warto wziąć pod uwagę stworzenie własnej widokówki. Większość polskich drukarni oferuje druk pocztówek przygotowanych według indywidualnego projektu.

 

Pocztówka z wakacji - ponadczasowa i niezawodna pamiątka

Twoja pocztówka z wakacji

Swego czasu pocztówki offsetowe były uznawane za jeden z rodzajów pamiątek przywożonych z wakacji. Przeważnie były to pocztówki z widokami miast lub charakterystycznymi zabytkami danej lokalizacji. Historia pocztówek sięga początków XIX wieku. Wówczas wysyłanie kartek pocztowych było jedną z form komunikacji międzyludzkiej. Drukowanie pocztówek zapoczątkowało modę na wysyłanie wakacyjnych widokówek. Swego czasu urzędy pocztowe przepełniały się kartkami nadsyłanymi z najróżniejszych zakątków naszego kraju, a także świata.

Warto wiedzieć, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pocztówek. Są to m.in.

  • widokówki,
  • kartki okolicznościowe,
  • kartki korespondencyjne,
  • oraz tzw. całostki.

Popularne widokówki z wakacji były kolekcjonowane zwłaszcza przez miłośników bliskich i dalekich podróży. Do dziś nic się w tej kwestii nie zmieniło. Odwiedzając najpiękniejsze zakątki świata prócz kolorowych magnesów na lodówkę, zakupujemy również kartki pocztowe. Następnie często dzielimy się nimi z najbliższymi lub zostawiamy jako pamiątkę.

Powiązany artykuł: Czym się różni papier offsetowy od papieru kredowego?

 

Prosty sposób na oryginalną pocztówkę z wakacji - zrób ją sam!

Na stoisku z pocztówkami nie znalazłeś żadnej propozycji, która by Cię urzekła, a może chcesz zaskoczyć bliskich i podarować im oryginalną pocztówkę, jakiej nie będzie miał nikt inny? Możesz ją po prostu… zrobić! Nie chodzi tylko o pocztówkę DIY, w postaci własnoręcznie zrobionej kartki (np. z wyciętych i przyklejonych elementów), ale o prawdziwą, elegancką i profesjonalną pocztówkę ze zdjęciem lub/i grafiką.

Przejdźmy dalej i sprawdźmy trzy sprawdzone sposoby jak zrobić kartkę z wakacji.

 

Jak zrobić pocztówkę z wakacji? 3 popularne sposoby

jak zrobić pocztówkę z wakacji

Jedną z wielu czynności wykonywanych na urlopie jest oczywiście robienie pamiątkowych zdjęć. Co dalej z Twoimi zdjęciami? Możesz je wywołać lub wykorzystać do stworzenia projektu własnej unikatowej widokówki z wakacji lub urlopu.

Jak zrobić pocztówkę ze zdjęcia, która będzie najbardziej wyjątkowym prezentem z każdego wyjazdu?

 

1. Wypisz pocztówkę na wywołanym zdjęciu

Pierwszym ze sposobów na oryginalną, personalizowaną pocztówkę jest zrobienie, a następnie wywołanie zdjęcia i wypisanie go na odwrocie tak, jak wypisuje się pocztówkę. Wystarczy, że dorysujesz linie w odpowiednich miejscach i kartka jest gotowa do wysyłki. Praktycznie w każdej miejscowości znajdziesz punkt usługowy, w którym zdjęcie wydrukujesz od ręki.

Powiązany artykuł: Jak napisać pocztówkę na każdą okazję?

 

2. Zaprojektuj pocztówkę w Canvie

zaprojektuj pocztówkę

Drugi sposób, który cieszy się sporym zainteresowaniem, to zaprojektowanie pocztówki w programie komputerowym, a następnie wydrukowanie jej. Taką możliwość zapewnia wiele programów graficznych, w tym popularna Canva. Wystarczy wybrać opcję “kartka” (lub analogiczna nazwa - w zależności od programu, którego używasz) i skorzystać z szablonu, w odpowiednich miejscach podstawiając swoje zdjęcia (albo wybrane grafiki) i tekst.

Program wyświetli wskazówki, co należy robić krok po kroku. Możesz wybrać również opcję wykonania pocztówki od 0 - podstawiając zdjęcie do pustego szablonu i wybierając odpowiednie wymiary kartki. Dodatkowe elementy możesz nanosić wedle uznania.

 

3. Wybierz nasz projekt pocztówki offestowej

Profesjonalne drukowanie pocztówek to usługa coraz częściej wybierana przez klientów drukarni internetowych. To trzeci sposób na oryginalną kartkę z wakacji. Większość drukarni umożliwia druk pocztówek w nakładzie już od 10 sztuk. Obecnie drukowane pocztówki offsetowe charakteryzują się wysoką jakością wykonania, trwałością oraz niepowtarzalnym wzornictwem.

Wystarczy, że podstawisz swoje zdjęcia i tekst do szablonu (makiety), który znajdziesz na naszej stronie, a my wydrukujemy profesjonalną, doskonałą jakościowo pocztówkę!