DrukarniaOnline.pl

Twoja pocztówka z wakacji

Twoja pocztówka z wakacji

Spis treści:

 

Niedawno nikt nie wyobrażał sobie urlopu bez wysłania do rodziny widokówki z wakacji. Wydawać by się mogło, że klasyka została zastąpiona nowoczesnymi technologiami. Na szczęście w dalszym ciągu wiele osób docenia ideę wysyłania pocztówek. W kioskach i straganach możemy zakupić standardowe kartki pocztowe. To jednak nie wszystko i możemy zdecydować się na nieco bardziej oryginalne rozwiązanie. Warto wziąć pod uwagę stworzenie własnej widokówki. Większość polskich drukarni oferuje druk pocztówek przygotowanych według indywidualnego projektu.

 

Ponadczasowe pamiątki

Swego czasu pocztówki offsetowe były uznawane za jeden z rodzajów pamiątek przywożonych z wakacji. Przeważnie były to pocztówki z widokami miast lub charakterystycznymi zabytkami danej lokalizacji. Historia pocztówek sięga początków XIX wieku. Wówczas wysyłanie kartek pocztowych było jedną z form komunikacji międzyludzkiej. Drukowanie pocztówek zapoczątkowało modę na wysyłanie wakacyjnych widokówek. Swego czasu urzędy pocztowe przepełniały się kartkami nadsyłanymi z najróżniejszych zakątków naszego kraju, a także świata.

Warto wiedzieć, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pocztówek. Są to m.in. widokówki, kartki okolicznościowe, kartki korespondencyjne oraz tzw. całostki. Popularne widokówki były kolekcjonowane zwłaszcza przez miłośników bliskich i dalekich podróży. Do dziś nic się w tej kwestii nie zmieniło. Odwiedzając najpiękniejsze zakątki świata prócz kolorowych magnesów na lodówkę, zakupujemy również kartki pocztowe. Następnie często dzielimy się nimi z najbliższymi lub zostawiamy jako pamiątkę.

  Twoja pocztówka z wakacji

 

Zastanawiasz się, czy w dobie Internetu wysyłanie widokówek ma jeszcze jakikolwiek sens? Informacja ta z pewnością ucieszy wszystkich tradycjonalistów, ponieważ moda na kartki pocztowe powróciła! Szczególnie dużą sympatią cieszą się pocztówki offsetowe zrobione według własnego projektu. Dlaczego? Takie pocztówki wyróżniają się wyglądem, nawiązują do wakacyjnych wspomnień i często mają oryginalny kształt. Jednak przede wszystkim są absolutnie wyjątkowe i TWOJE!

cennik druku pocztówek

 

Prosty sposób na oryginalną pocztówkę z wakacji

Jedną z wielu czynności robionych na urlopie jest oczywiście robienie pamiątkowych zdjęć. Co dalej z Twoimi zdjęciami? Możesz je wywołać lub wykorzystać do stworzenia projektu własnej unikatowej widokówki. Pocztówka z Twoimi zdjęciami będzie nie tylko świetną pamiątką, ale również pięknym upominkiem dla rodziny. Drukowanie pocztówek to usługa coraz częściej wybierana przez klientów drukarni internetowych. Większość drukarni umożliwia druk pocztówek w nakładzie już od 10 sztuk. Obecnie drukowane pocztówki offsetowe charakteryzują się wysoką jakością wykonania, trwałością oraz niepowtarzalnym wzornictwem.