DrukarniaOnline.pl

Trzy miejsca na notatki. Sposoby, aby o niczym nie zapomnieć.

Trzy miejsca na notatki. Sposoby, aby o niczym nie zapomnieć.

Spis treści:

 

Coraz więcej obowiązków, coraz mniej czasu. Wszyscy zmagamy się z tą niedogodnością i nie zawsze potrafimy sobie z nią poradzić. Tu zapomnimy odebrać zamówienia w cukierni, tam o wizycie u lekarza, jeszcze kiedy indziej o naprawie kranu. Jest jednak kilka prostych sposobów, dzięki którym łatwiej będzie zapanować nad natłokiem spraw.

Tablica nie tylko w szkole

W ostatnich latach niezwykle popularnym zabiegiem w domach czy mieszkaniach jest malowanie ścian farbą tablicową. Zdarza się, że w nowoczesnych biurach również jest ona wykorzystywana, ale to wciąż rzadkość. O ile jeszcze w przypadku pokojów dziecięcych służy to zabawie oraz utrzymaniu czystości i braku konieczności ciągłego odmalowywania, o tyle w innych pomieszczeniach pełni to funkcję notatnika.

Wystarczy, że taka farba znajdzie się w kuchni lub na ściance przy drzwiach wejściowych i od razu można sobie przypomnieć wszystkie najważniejsze rzeczy do załatwienia. Można pisać je z dnia na dzień, można od razu zrobić plan na cały tydzień. To niezwykle przydatna funkcja, która będzie służyć przez długie lata.

W dobie ekologii to także rozwiązanie chroniące środowisko, ponieważ oszczędzamy papier, a tym samym drzewa.

 

Żółtego koloru nigdy nie przeoczysz

O ile tzw. tablicówka ma głównie zastosowanie w domach, tak już żółte – lub inne – samoprzylepne karteczki mogą się przydać wszędzie. Jest to od lat jedna z najpopularniejszych form zapisywania ważnych rzeczy. Przykleja się dosłownie wszędzie — na lodówce, na monitorze, w samochodzie.

Niektórzy mają całe przestrzenie w żółtych karteczkach, które zaczynają przypominać już dachówki lub pancerz owada. Jednak mają wyjątkową cechę – kiedy już jedno zadanie zostanie wykonane, odkleja się jedną i wyrzuca. I tak po kolei. W ten sposób mamy pewność, że ani o niczym nie zapomnimy, ani nie zrobimy czegoś dwukrotnie.

Zwłaszcza pracownicy biurowi lubią tę formę przypominajek. Jest ona wygodna i łatwa w użyciu, praktyczna i nie do przeoczenia. Jaskrawy kolor przykuwa uwagę oraz daje znać, że znajduje się na nim coś ważnego.

  Trzy miejsca na notatki

 

Kalendarze trójdzielne – zawsze przydatne

Chociaż gros ludzi uważa, że są one przeżytkiem, symbolem minionej epoki, niemodnym dodatkiem i nie pasują do nowoczesnego designu, to wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Kalendarze trójdzielne od wielu lat pomagają w codziennym planie dnia oraz zapisywaniu ważnych dat.

Ich dużym atutem jest fakt, że widzimy na nich aż trzy miesiące. Bieżący oraz miniony i następny. Można w ten sposób w pełni zapanować nad swoim czasem, ponieważ widzimy, co było zrobione i co jest jeszcze do zrobienia. Wystarczy zakreślić odpowiedni dzień i dać krótką adnotację, np. wizyta u dentysty, fryzjer czy zakupy.

Kalendarze trójdzielne są dobrze rozplanowane, dzięki czemu notatki zawsze są czytelne oraz wyraźne. Niwelują ryzyko przeoczenia czegokolwiek i jednocześnie dają znać o wydarzeniach na kilka tygodni do przodu, dzięki czemu można w łatwy sposób zaplanować sobie czas oraz inne aktywności.

Cennik druku kalendarzy trójdzielnych