DrukarniaOnline.pl

Teczki ofertowe – ważny element promocji firmy

Teczki ofertowe – ważny element promocji firmy

Spis treści:

 

Teczki ofertowe to bez wątpienia jeden z ważniejszych elementów wspomagających organizację pracy w biurze. Produkt ten jest niezwykle popularny w agencjach ubezpieczeniowych i kancelariach prawniczych. Podobnie w oddziałach banków oraz w kancelariach notarialnych. Teczki reklamowe są stosowane do przechowywania dokumentów. Ułatwiają ich przenoszenie i zabezpieczają je przed zniszczeniem. Efektownie wspomagają prezentację oferty handlowej okazywanej kontrahentom czy klientom. Teczki ofertowe mogą stanowić profesjonalną i elegancką formę reklamy, dlatego też są inwestycją godną uwagi.

 

Technika druku i sposoby realizacji teczek ofertowych

Zazwyczaj teczki reklamowe realizowane są w druku offsetowym. Przeważnie w nakładach od 100 sztuk wzwyż. Najczęściej stosuje się jednostronny druk teczek. Oczywiście można również zadrukować ich wnętrze, co spowoduje, że będą się dodatkowo wyróżniać. Powszechnie stosowany dla potrzeb teczek papier to kreda mat o gramaturze 350 g. Stosuje się również karton o gramaturze 270 g lub większej. Teczki ofertowe wykonywane są na sztywnym i twardym surowcu. Dzięki temu są solidne i trwałe, a przy tym pięknie się prezentują.

cennik druku teczek ofertowych

  teczki ofertowe są ważnym elementem promocji

Druk teczek obejmuje różnorodne rozwiązania dotyczące uszlachetnienia papieru. Do wykończenia druku wykorzystywane są rozwiązania takie same jak w przypadku okładek katalogów. Dzięki temu można zrealizować teczki reklamowe z foliowaniem lub pokryte lakierem UV wybiórczym. W wersji premium można wykonać teczki z połączeniem foliowania i lakieru UV wybiórczego.

W każdej drukarni można znaleźć odmienne wykrojniki do realizacji teczek. Są to odpowiednio przygotowane matryce, które definiują kształt wykrojonego arkusza papieru, z którego składana jest teczka. Należy pamiętać, aby projekt graficzny dopasować do wykrojnika, jaki stosowany jest w danej drukarni. Wśród teczek ofertowych najczęściej spotykane są teczki dopasowane rozmiarem do kartek formatu A4. Teczki tego rodzaju to doskonałe rozwiązanie dla firm, w których sporządzane są oferty w formie drukowanej. Zdecydowanie rzadziej spotyka się teczki na dokumenty formatu A5.

 

Rodzaje teczek ofertowych

Teczki ofertowe dzieli na dwa rodzaje: jednobigowe i dwubigowe. Jednobigowe nie posiadają grzbietu. Dwubigowe posiadają grzbiet, przeważnie o grubości około 5 mm. Wybór jednej z tych opcji pozwala pomieścić określoną liczbę kartek. Teczki reklamowe jednobigowe pomieszczą do kilkunastu kartek papieru. Te dwubigowe nawet do kilkudziesięciu kartek papieru. Podczas dokonywania zamówienia na druk teczek trzeba o tym koniecznie pamiętać. Bardzo częstym dodatkiem w teczkach jest odpowiednie wycięcia z miejscem na wizytówkę.