DrukarniaOnline.pl

Tablice reklamowe – co to jest i jak je wykorzystać?

Tablice reklamowe – co to jest i jak je wykorzystać?

Przeszło dwie trzecie społeczeństwa deklaruje się jako wzrokowcy. To właśnie dlatego visual content jest tak ważnym elementem każdej kampanii marketingowej. Przyciągająca wzrok reklama, chwytliwy logotyp czy neon w miejskiej przestrzeni, który zapadnie w pamięć to świetny punkt wyjścia dla całej identyfikacji wizualnej.

Spis treści:

 

Tablice reklamowe – co to takiego?

 

Reklamowe tablice to świetny nośnik informacji. Oczy niemal automatycznie wędrują w stronę ciekawych treści wizualnych, dopiero później koncentrują się na przekazie słownym. To rozwiązanie marketingowe ma jednak bardzo szerokie grono odbiorców. Dlatego jest to tak popularny materiał występujący w przestrzeni publicznej. Dobra lokalizacja jest gwarancją obszernego przekazu w stronę potencjalnych klientów. Tablice reklamowe są również relatywnie ekonomicznym rozwiązaniem. Niewielkim kosztem możemy zyskać bardzo dużo. To także rozwiązanie długotrwałe. Ten rodzaj nośnika marketingowego komunikatu zapisuje się bowiem na dłużej w przestrzeni, a tym samym łatwiej zapada w pamięć. W ten rodzaj reklamy warto inwestować, zwłaszcza że nie jest to potężna inwestycja, a jej konsekwencje zdają się niezwykle atrakcyjne w swoim wymiarze.

  Tablice reklamowe - jak je wykorzystać?

 

Jak samemu zrobić szyld reklamowy?

Samodzielne wykonanie szyldu reklamowego jest oczywiście możliwe. Pod uwagę jednak musimy wziąć szereg kwestii. W pierwszej kolejności jest to projekt i przekaz, jaki na takiej tablicy ma się znaleźć. Druga sprawa to odpowiednie materiały w wybranym przez nas formacie. Reklamy outdoorowe rządzą się własnymi prawami, jeśli chodzi o wytrzymałość. Wreszcie, po trzecie, kwestia wykonania, która również nie jest łatwa. W tych kilku krokach możemy zrobić sobie sami taki szyld, jednak musimy pamiętać, by zadbać również o miejsce, gdzie taki szyld zawiesić czy postawić. Takie chałupnicze rozwiązanie jest rzecz jasna najtańszą opcją, warto jednak zastanowić się, czy najbardziej skuteczną. Spędzimy dużo czasu, efekt zaś może nie być tak zadowalający, jak sobie wyobrażaliśmy. Przeinwestujemy czas i pracę włożoną w projekt, a wykonanie nie będzie profesjonalne i nas nie zadowoli. Mamy inne opcje!

 

Tablice reklamowe – gdzie kupić?

Może więc warto wykonanie reklamowego szyldu zlecić fachowcom? Profesjonalny grafik wykona projekt ściśle według naszych zaleceń, a wyspecjalizowana drukarnia podpowie w kwestii formatu i materiału, z jakiego najlepiej będzie reklamę wykonać. Dobrze wykonany szyld będzie rozpoznawalny na pierwszy rzut oka, znacznie wzmocni widoczność oferty i zwróci uwagę, by na koniec zapaść w pamięć. Szyldy, reklamy uliczne czy billboardy sprawdzą się jako narzędzie marketingowe trafiające do bardzo zróżnicowanych grup wiekowych i społecznych. Poszerza to grono pozyskanych klientów. Przekazujemy w zwartej formie ważne informacje czy slogan. Ten nośnik marketingowych treści to coś, w co warto zainwestować. Gdzie najłatwiej kupić tablice reklamowe? Wybierajmy rozważnie drukarnie o dobrych opiniach. Takie, w których będziemy mogli przekuć swój zamysł w fizyczną tablicę.

cennik druku tworzyw sztywnych