DrukarniaOnline.pl

Segregatory biurowe

Segregatory biurowe

Spis treści:

 

Dobra organizacja daje poczucie kontroli i jest istotna dla efektywnego zarządzania firmą i domem. Poznaj najlepsze sposoby przechowywania i segregacji ważnych dokumentów.

 

Przechowywanie dla każdego

Segregatory biurowe

Dobrze przemyślana strategia organizacyjna w kwestii przechowywania i archiwizacji dokumentów w biurze i w domu daje poczucie kontroli. Jest też bardzo istotna dla efektywnego zarządzania firmą i domowym budżetem.

Porządkowanie dokumentów jest procesem dość wymagającym. Odpowiednie zarządzanie archiwum sprawia, że odzyskujemy spokój i mamy poczucie panowania nad sytuacją. Unikamy niepotrzebnej nerwówki w momentach, gdy musimy coś pilnie znaleźć.

Dokumenty można przechowywać w szafach, szufladach, wysuwanych pojemnikach, kasetkach, kartonach czy na specjalnych stelażach. Warto stosować zróżnicowaną kolorystykę i dokładnie opisywać znaczniki. Dobrym rozwiązaniem segregacji jest stworzenie sobie miejsca na segregację wstępną. Nie zawsze mamy czas, żeby włożyć dokumenty do odpowiedniej sekcji w szufladzie czy segregatorze. Bieżące rachunki, aktualne umowy czy rzeczy do załatwienia w najbliższym czasie dobrze trzymać w innych systemach. Tutaj sprawdzą się teczki, które mogą być papierowe, przezroczyste czy nawet z dedykowaną grafiką.

 

Segregatory na dokumenty

Dobrym sposobem segregacji dokumentów jest stosowanie segregatorów biurowych. Zapewniają one łatwe odszukanie żądanego dokumentu, a także gwarantują porządek. Segregatory sprawdzają się w archiwum biurowym, jak i w domowym. Będą odpowiednie do utrzymywania porządku w fakturach, umowach, dokumentach kadrowych. W domowym archiwum można stosować je także do trzymania prac rysunkowych dzieci, listów czy też innych pamiątek. Warto pamiętać o odpowiednich zakładkach, których różne kolory i opisy dadzą możliwość bezproblemowego odnalezienia danej kategorii. Różnorodność segregatorów biurowych jest bardzo duża. Różnią się rozmiarem, a także zastosowanym materiałem i systemem, co sprawia, że znajdują zastosowanie w różnych archiwach.

 

Segregatory z nadrukiem

Mistrzowie porządku mogą z powodzeniem stosować segregatory z nadrukiem. Grafika naniesiona na taką formę utrzymywania porządku w dokumentach może być nie tylko estetycznym dodatkiem. Może pełnić funkcję dodatkowej segregacji. Oczywiście nadruk to także reklama danej firmy i forma stosowania brandingu na gadżetach. Wybierając segregatory z nadrukiem, warto zasięgnąć porady pracownika drukarni w kwestii odpowiedniego przygotowania pliku i technicznych aspektów np. odpowiedniego dobrania kolorów czy wielkości nadruku.

 

Segregatory ozdobne

Dla estetów drukarnie przygotowały także segregatory ozdobne. Mogą być one uszlachetnione folią matową lub błyszczącą, pokryte ekoskórą, mieć ozdobne tłoczenia czy inne dekory. Możliwości jest wiele: od rodzaju materiału, okładki, systemu otwierania i zamykania, po dedykowane grafiki i bardzo indywidualne projekty. Organizery ozdobne będą nie tylko estetyczne, ale i trwałe. Jakość ich wykonania pozwala na utrzymywanie porządku przez wiele lat.