DrukarniaOnline.pl

Projektujemy ulotkę dla swojej firmy. Poradnik

Projektujemy ulotkę dla swojej firmy. Poradnik.

Spis treści:

 

Dobre zaprojektowanie ulotki to klucz do tego, aby ta forma reklamy zewnętrznej była skuteczna i przyczyniała się do promocji produktów i usług Twojej firmy. A zatem jak zrobić ulotkę, co powinna zawierać i komu zlecić jej wykonanie?

 

Ulotka reklamowa – tania i skuteczna forma promocji

Projektujemy ulotkę dla swojej firmy

Mimo dynamicznego rozwoju Internetu i technologii cyfrowych tradycyjne formy reklamy outdoorowej wciąż mają się dobrze. Nic dziwnego, są bowiem efektywne, tanie i skutecznie przyciągają uwagę odbiorców.

Jedną z bardziej popularnych form reklamy zewnętrznej pozostają ulotki reklamowe. Ich zaprojektowanie i wykonanie jest niedrogie, a przy umiejętnym wykorzystaniu mogą one przyczynić się do dużego wzrostu zainteresowania danymi produktami lub usługami. Wszystko zależy jednak od tego, czy ulotka zostanie dobrze zrobiona. A zatem jak zrobić ulotkę reklamową, tak aby była skutecznym narzędziem marketingowym i przyczyniała się do zwiększenia obrotów Twojej firmy?

 

Ulotka – jak zrobić?

Projektując ulotkę należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej:

  • treść tekstową,
  • aspekt wizualny
  • wymiary

Treść ulotki – co powinna zawierać?

Treść dobrej ulotki powinna koncentrować się na czterech zasadach właściwego przekazu reklamowego:

  • zwrócenie uwagi odbiorcy
  • zainteresowanie
  • wzbudzenie chęci posiadania reklamowanego produktu lub usługi
  • wezwanie do działania (call to action)

Zwrócenie uwagi odbiorcy można uzyskać poprzez samą formę ulotki – jej kolorystykę, rozmieszczenie elementów graficznych, kształt czy jakość papieru. Z kolei utrzymanie jego zainteresowania zależy od jej treści – atrakcyjnego przekazu stanowiącego odpowiedź na potrzeby potencjalnego klienta.

Przy wzbudzeniu chęci posiadania reklamowanego produktu lub usługi najważniejsze jest uzmysłowienie potencjalnemu klientowi, że oferta Twojej firmy jest warta kupna. Służyć temu może posłużenie się językiem korzyści, a więc wskazaniu tego, co odbiorca zyska dzięki zakupowi. Na dobrej ulotce nie może również zabraknąć wezwania do działania (call to action), czyli bezpośredniej zachęty do wykonania przez odbiorcę określonej czynności przybliżającej go do zakupu (na przykład odwiedzenia strony internetowej Twojej firmy).

Ulotka – jak powinna wyglądać?

Niezwykle ważny jest również aspekt wizualny ulotki – jej zachęcający wygląd, spójna kolorystyka, czytelny układ treści, dopasowana wielkość i krój czcionki oraz harmonizujące ze wszystkim elementy graficzne. Dobrym pomysłem jest wykonanie ulotki, która będzie wyglądem nawiązywać do identyfikacji wizualnej Twojej firmy i być z nią spójna. Warto, aby zawsze znalazło się na niej logo przedsiębiorstwa, dzięki czemu odbiorcy łatwo zapamiętają jego nazwę i z dużym prawdopodobieństwem będą ją rozpoznawać w przyszłości.

Wymiary ulotki reklamowej

Ważnym aspektem odpowiedniego zaprojektowania ulotki jest zadecydowanie o jej wymiarach. Najpopularniejszym z nich jest format A5 (148 x 210 mm) wykorzystywany najczęściej przy kolportażu bezpośrednim. Inne standardowe wymiary stanowią format DL (99 x 210 mm), który może przybierać postać ulotki składanej (tak zwanej „harmonijki”), dwóch jednakowych skrzydełek lub układu dwustronicowego (1/3 wymiarów formatu A4).

Projektując ulotkę reklamową, można również pokusić się o wykonanie jej w mniej standardowych wielkościach: w formacie A6 lub wymiarach 120x120 mm. Pierwsza opcja nawiązuje swoją wielkością do wymiarów pocztówki i sprawdza się głównie wówczas, kiedy treść tekstowa jest krótka i ogranicza się jedynie do kluczowych informacji lub haseł reklamowych. Z kolei ulotka w formie kwadratowej ma tę zaletę, że ze względu na swoje nietypowy kształt może skuteczniej przykuć wzrok odbiorcy i zwrócić jego zainteresowanie.

 

Ulotki reklamowe z projektem – gdzie zamówić?

Dobry projekt ulotki to jedno, ale równie ważne jest jej wykonanie. A zatem gdzie zamówić ulotki, aby mieć gwarancję ich wysokiej jakości? W dzisiejszych czasach najlepszym do tego miejscem są internetowe drukarnie online. Od tych stacjonarnych różnią się przede wszystkim zdalnym i ułatwionym kontaktem z klientami i preferencyjnymi cenami, dzięki czemu stanowią wygodną i tanią opcję.