DrukarniaOnline.pl

Pomysły na prezenty dla pracowników

Prezenty dla pracowników na święta. Jakie upominki wybrać dla swojej firmy?

Grudzień to czas gorączkowych przygotowań do Świąt, których nieodłączną częścią jest wręczanie prezentów. Praktyka ta jest obecna również w większości firm. Dlaczego jest ona tak istotna? I jakie upominki sprawdzają się najlepiej w przypadku podwładnych? Podpowiadamy kilka pomysłów na udany prezent świąteczny dla pracownika.

 

Spis treści:

 

Upominki i prezenty dla pracowników dla utrzymania wysokiej motywacji

Dlaczego warto obdarować pracowników w święta?

Jednym z ważniejszych czynników mających wpływ na efektywną pracę zespołu są relacje pomiędzy przełożonym a podwładnymi. Z tego powodu tak istotne jest dbanie o komfort swoich pracowników i ich poczucie bycia potrzebnym i cenionym. Jednym z bardziej skutecznych sposobów na dowartościowanie pracownika jest podarowanie mu firmowego prezentu. Doskonałym na to momentem jest okres przedświąteczny – czas, w którym bliskie sobie osoby obdarowują się upominkami.

Świąteczne prezenty dla pracowników mogą podnieść morale zespołu, przyczynić się do wzrostu jego motywacji i zacieśnić pracownicze więzi. Motywacja jest niezwykle ważnym elementem spajającym zespół i przyczyniającym się do jego lepszych wyników w codziennych obowiązkach służbowych. Podarowanie świątecznych upominków jest zatem czymś, o czym powinien pamiętać każdy dbający o samopoczucie swoich podwładnych szef.

 

Prezenty dla pracowników na święta – inspiracje i pomysły

Jaki jest najlepszy pomysł na prezent świąteczny dla pracowników? Warto postawić na upominki spersonalizowane, które przydadzą się w codziennej pracy biurowej. Wśród akcesoriów, które warto podarować jako upominki dla pracowników na Święta, są praktycznie gadżety firmowe:

  • kalendarze;
  • notesy;
  • długopisy z nadrukiem;
  • bawełniane torby;
  • podkładki na biurko.

 

Upominek dla pracownika w formie kalendarza biurkowego z logo firmy

Kalendarze

Kalendarz to przedmiot nieodłącznie towarzyszący pracy biurowej. Doskonałym pomysłem na prezent świąteczny dla pracowników są kalendarze biurkowe z logo firmowym.

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom są one praktyczne i komfortowe w użytkowaniu. Pod uwagę wziąć można również inne typy kalendarzy: ścienne, kieszonkowe, tygodniowe lub dzienne. Każdy z nich posiada inne zalety, które docenią obdarowani nim podwładni.

 

Notesy

Wśród praktycznych prezentów dla pracowników są również personalizowane notesy firmowe. Stanowią one jedno z podstawowych narzędzi pracy, dzięki któremu można zapisywać ważne zadania do wykonania czy notatki ze służbowych spotkań. Zamawiając notesy jako prezent świąteczny dla pracownika, warto postawić na ich solidne i estetyczne wykonanie.

 

Długopisy z nadrukiem

Wśród spersonalizowanych prezentów dla pracowników niezmienną popularnością cieszą się długopisy z nadrukiem. Można umieścić na nich nazwę firmy, jej logo i inne elementy identyfikacji wizualnej. Tego typu upominki są z jednej strony drobne i niedrogie, a z drugiej praktyczne i bardzo lubiane przez pracowników.

 

Bawełniane torby eko

Torba bawełniana z własnym nadrukiem

Wśród cieszących się dużą popularnością upominków świątecznych dla pracowników są bawełniane torby ekologiczne z własnym nadrukiem.

To przykład niezwykle funkcjonalnego gadżetu, który może być używany zarówno w pracy, jak i codziennych czynnościach. Sprawdzi się na zakupach, dla kobiet zaś może stanowić stylowy dodatek do stylizacji.

 

Podkładki na biurko

Wśród świątecznych prezentów dla pracowników wymienić warto również podkładki na biurko. Te drobne akcesoria uchronią przed ślizganiem się kartek na biurku i będą pomocnym podkładem pod sporządzanie podpisów na dokumentach. Odpowiednio zaprojektowane mogą również stanowić gustowną i estetyczną ozdobę pracowniczego stanowiska.

 

Ile wydać na prezent świąteczny dla pracownika?

Jaki budżet przeznaczyć na prezenty świąteczne dla pracowników? Wszystko zależy od specyfiki firmy, jej wielkości i dochodów czy zatrudnianej liczby pracowników. Przedsiębiorstwa z reguły przeznaczają na świąteczny upominek między 100 a 500 złotych na jednego pracownika.

Dokładna kwota pozostaje zatem w gestii szefa, który powinien określić wysokość kosztów, jakie może ponieść firma w związku ze świątecznymi podarunkami.

 

Prezenty świąteczne dla pracowników – podsumowanie

Prezenty dla pracowników to doskonała metoda na podniesienie motywacji zespołu i pielęgnowanie wzajemnych relacji w firmie. Świąteczne upominki firmowe powinny być praktyczne i solidnie wykonane. Warto, aby zawierały również logo firmy – dzięki temu miejsce pracy będzie budzić pozytywne skojarzenia, a sam pracownik poczuje się w jeszcze większym stopniu częścią zespołu.