DrukarniaOnline.pl

Pomysł na biznes – jak zarobić na kryzysie?

Pomysł na biznes – jak zarobić na kryzysie?

Spis treści:

 

Negatywny wpływ pandemii Covid-19 jest ogromny, światowa gospodarka musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Dowiedz się, jaki biznes otworzyć i w co inwestować w tym trudnym czasie. Podpowiadamy: jak zarobić na kryzysie?

 

Kryzys gospodarczy 2020

Według raportu Economic Outlook wydanego przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, światowa gospodarka przeżywa obecnie najgłębszą recesję od czasu Wielkiego Kryzysu z XX w. W wielu krajach OECD spadek PKB w Q2 i wzrost bezrobocia wyniósł ponad 20%. Aktywność gospodarcza spadła w trakcie gospodarczego zamknięcia o nawet 20-30%. OECD przewiduje, że sytuacja na rynkach pracy ulegnie znacznemu pogorszeniu. Na koniec 2019 r. poziom bezrobocia w krajach Organizacji był na najniższym poziomie od 50 lat, jednak w ciągu trzech miesięcy uległ on podwojeniu i obecnie wynosi ok. 11 procent – znacznie powyżej poziomu obserwowanego w czasie światowego kryzysu finansowego. W scenariuszu opisanym w raporcie jako scenariusz „podwójnej fali” przewiduje się, że bezrobocie utrzyma się na wysokim poziomie jeszcze w 2021 r., po tym, jak w czwartym kwartale 2020 r. osiągnie szczytowy poziom 12,5 procent.

  jak zarobić na kryzysie?

 

Na czym można zarobić?

Czasy kryzysu to zawsze ogromna rynkowa zmienność. Nie da się jej uniknąć, ale też nie warto jej ulegać. Kryzys to nie tylko zagrożenie, ale również szansa. W języku chińskim słowo kryzys to „weiji” i składa się dwóch znaków. Pierwszy oznacza zagrożenie, drugi zaś szansę. Być może obecne załamanie się światowej gospodarki to również okazja dla Ciebie na zwiększenie przyszłych zarobków? Dobry pomysł na biznes w czasie kryzysu może być strzałem w dziesiątkę.

Na rynku gospodarczym występują sektory, które nie tracą klientów, nawet w przypadku dłuższej recesji. Przede wszystkim są to firmy z branż dostarczających dobra podstawowego użytku. Są to takie dobra, z których konsumpcji nie jesteśmy w stanie zrezygnować. Głównie są to branże takie jak: spożywcza, telekomunikacyjna, energetyczna, transportowa. W czasie kryzysu można zarobić albo na dostarczaniu dóbr pierwszej potrzeby, albo na dostarczeniu nowych usług online czy też przeniesieniu usług do świata online.

 

Czym handlować?

Przy tworzeniu pomysłu na biznes należy trzymać się dwóch podstawowych zasad. Obowiązują one nie tylko w czasach wzrostu gospodarczego, ale także w obecnej sytuacji krachu.

  • Zasada numer jeden: jeśli chcesz znaleźć pomysł na biznes, znajdź problem, z którym borykają się ludzie i zaoferuj jak najlepsze jego rozwiązanie. Przykładowo: w czasie, w którym utrudniony jest bezpośredni kontakt z drugą osobą, ze znajomymi, przyjaciółmi, oprócz codziennych wiadomości i telefonów możemy zrobić coś, co kiedyś robił każdy. Wystarczy poświęcić trochę czasu, by zrobić wspaniałą pocztówkę lub kartkę i wysłać ją osobie, o której właśnie myślimy. Pomysłów i sposobów wykonania jest mnóstwo. Dla tych, którzy czasu mają trochę mniej, a również chcieliby wysłać do kogoś swoją kartkę, istnieją gotowe rozwiązania. Pocztówki drukowane są w pełnej palecie barw CMYK w najpopularniejszych formatach.
    cennik druku pocztówek
  • Druga zasada jest prostsza i nie wymaga od Ciebie kreatywności: nie musisz szukać czegoś absolutnie przełomowego. Zrób to samo, co konkurencja, ale zrób to lepiej. Widzisz, że warzywniak w okolicy świetnie sobie radzi? Zacznij sprzedawać lepsze jakościowo warzywa, znajdź tańszych dostawców lub zaproponuj dostawę do domu.

Pomysł na biznes musi być adekwatny do potrzeb ludzi. Nieważne, czy otworzysz swoją firmę w czasach kryzysu, czy w czasach wzrostu gospodarczego.