DrukarniaOnline.pl

Pięć sposobów na ponowne wykorzystanie starego kalendarza

Pięć sposobów na ponowne wykorzystanie starego kalendarza

Spis treści:

 

Idee zero odpadów stają się coraz bardziej popularne. Z racji tego, że świat tonie w śmieciach, staramy się produkować ich jak najmniej. Dokładnie z tego też powodu, coraz większą ilość przedmiotów próbujemy obdarzyć drugim życiem. Jak ponownie wykorzystać kalendarz, aby nie marnować papieru?

 

Kartki do rysowania

Najprostszy z możliwych sposobów. Kalendarz wystarczy rozmontować i przekazać w dobre ręce, młodych artystów. Ta metoda sprawdzi się jedynie w przypadku kalendarzy, które nie mają kartek zadrukowanych z obu stron. Najlepszym przykładem będą tu kalendarze trójdzielne. Systematycznie wyrywane kartki, można przechowywać w wygodnej teczce, tak, aby zawsze były pod ręką, albo…

cennik druku kalendarzy trójdzielnych

 

Notatnik

…można przeciąć je na pół i zrobić z nich notatnik! W zależności od naszych chęci i umiejętności technicznych możemy się pokusić nawet o wykonanie do niego kartonowej okładki ze sztywnej części kalendarza trójdzielnego. Dzięki temu zyskamy dodatkowe skrawki papieru na podręczne notatki, nie przyczyniając się do dodatkowego wycinania drzew, na zupełnie nowe zeszyty.

 

Elementy do scrapbookingu

Bogato ilustrowane kalendarze, z wymyślną szatą graficzną, możemy wykorzystać do tworzenia okolicznościowych kartek, czy albumów metodą scrapbookingu. Powycinane elementy z nazwami miesiąca i konkretnymi datami, pozwolą nam elegancko upamiętnić ważne wydarzenia – albo przypomnieć obdarowanemu ile ma lat. Obudź swoją kreatywność i stwórz dla kogoś niepowtarzalny prezent!

  Pięc sposobów na wykorzystanie starego kalendarza

 

Uspokajające origami

Jeżeli masz dużo cierpliwości, zwinne palce i stary kalendarz trójdzielny, możesz się zrelaksować przy japońskiej sztuce origami. Skacząca żaba, złożona ze starej kartki z minionymi datami, może wprawić Cię w prawdziwie medytacyjny nastrój – i o to właśnie chodzi w origami! To świetna zabawa dla całej rodziny. Poszukaj w Internecie filmów z opisem prostych modeli, składanych krok po kroku i zanurz się w starożytnej, japońskiej sztuce składania papieru!

 

Kartonowo – papierowa makieta

Kalendarze ścienne, często łączą w sobie delikatne, papierowe elementy z grubszym kartonem. Jeżeli Twoja kreatywność nie ma granic – możesz wraz z rodziną lub przyjaciółmi stworzyć niesamowitą makietę. Marzy Ci się zamek w górach? A może ranczo kowboja? Daj się ponieść wyobraźni. Tak naprawdę kalendarz da się wykorzystać w niemalże każdym projekcie, który wykorzystuje papier jako surowiec. Zaufaj swojej wyobraźni!