DrukarniaOnline.pl

Notesy handmade – jak zrobić taki gadżet?

Notesy handmade – jak zrobić taki gadżet?

Spis treści:

 

Ludzie uwielbiają darmowe gadżety. Nic tak dobrze nie działa na potencjalnego klienta, jak długopis, teczka, notatnik czy kalendarz albo pendrive z logo naszej firmy. Używane na co dzień, przydatne drobiazgi mają jednak jeszcze jedną podstawową funkcję – są nośnikiem reklamy. Ten element identyfikacji wizualnej bardzo mocno zapisuje się w świadomości odbiorcy, jest bowiem wykorzystywany przez dłuższy czas, a nawet może stać się elementem osobistego wyposażenia. Bardzo dobrze sprawdzają się w tej materii notesy reklamowe.

 

Notesy handmade – jak je zrobić?

Notesy handmade - jak zrobić taki gadżet?

Szczególnym rodzajem notesów są te wykonane samodzielnie, tak zwane handmade. Do ich powstania możemy użyć podstawowej wersji brulionu, a dopiero potem go indywidualizować za pomocą specjalnych elementów: naklejek, rysunków, kolorowych wstążek czy tasiemek. Możemy tutaj popuścić wodze wyobraźni. Jeśli mamy gotowy notes, jego udekorowanie sprawi, że powstanie zupełnie niepowtarzalny, indywidualny wzór. Jego powielenie raczej będzie trudne. Warto zatem pomyśleć o seryjności, dzięki której mniejszym nakładem pracy osiągniemy znacznie efektywniejsze rozwiązanie

 

Notesy reklamowe w twardej oprawie

Notesy reklamowe to świetny produkt marketingowy. Użyteczny gadżet, który wykorzystać można w wielu sytuacjach jest stosunkowo tanim rozwiązaniem, by dotrzeć do klienta, a co ważniejsze, aby efekt nie był jednorazowy, a wręcz utrwalany. Możemy zainwestować w eleganckie notatniki z odpowiednio dopasowanym długopisem, ale możemy również pójść w rozwiązanie ekonomiczne, gdzie na twardej oprawie pojawi się logotyp, a całą zawartość ozdobi jedynie znak wodny na poszczególnych stronach. Dowolność jest tutaj spora: możemy skorzystać z gotowego projektu lub wdrożyć autorskie pomysły. Istotne będą również formaty; sami bowiem wybieramy, jak duże mają być ostatecznie nasze notesy reklamowe w twardej oprawie. Dowolność pozwala na bardzo zindywidualizowane podejście. Nie musimy martwić się o seryjność czy to, że ktoś skorzysta z naszego pomysłu. To rozwiązanie można bowiem łatwo powielić w kwestii sztuk, jednak trudno jest je powielić, jeśli chodzi o podobieństwo projektu. Mnogość opcji jest więc spora.

 

Tanie notesy reklamowe

Dużym powodzeniem cieszą się tanie notesy reklamowe. Liczba egzemplarzy wówczas się zwiększa, zwykle inwestujemy w więcej tego typu notatników, zaś ich pozyskanie nie jest wysokim do poniesienia kosztem. Możemy je potem rozdawać na targach, konferencjach, ale i rozesłać po klientach i w ten sposób zyskać sporą falę poszerzających się wpływów reklamowych. Zyskujemy nowych klientów, ze starymi zaś umacniamy więź, a wszystkim w pamięci zapisuje się nasze logo, które pojawia się wszędzie. To rozwiązanie jest bardzo tanie i niezwykle skuteczne z perspektywy marketingu. Mimo wielkiej fascynacji elektroniką i całym postępem technologicznym, jednak wciąż lubimy mieć przynajmniej jeden notes, w którym zapisywać będziemy najważniejsze informacje, a który długo nam posłuży. Już dzisiaj warto zadbać, aby ten właśnie notes był z logo naszej firmy.