DrukarniaOnline.pl

Materiały ochronne w ofercie drukarniaonline.pl

Materiały ochronne w ofercie drukarniaonline.pl

Spis treści:

 

Maseczka lub przyłbica to obowiązkowy materiał ochronny w dobie rozprzestrzeniającej się pandemii. Sprawdź, jakie produkty ochronne znajdziesz w Drukarni Online.

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia, epidemiolodzy, Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny nieustannie przypominają o ważnych zasadach, które mają zapobiegać zakażeniem SARS-CoV-2. Istotne jest utrzymywanie dystansu, częste mycie rąk i zasłanianie ust oraz nosa. Zgodnie z rozporządzeniami wszyscy obywatele powinni zasłaniać usta i nos w przestrzeni publicznej. Należy pamiętać o maseczce w pociągu, tramwaju autobusie lub metrze. Powinniśmy zasłaniać usta i nos także idąc do lekarza, apteki i kościoła.

Noszenie maseczek nie jest przykrym obowiązkiem, lecz dowodem, że jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i innych. Zakrywanie ust i nosa jest dowodem odpowiedzialności i zdrowego rozsądku.

Materiały ochronne w ofercie drukarniaonline.pl

 

Maseczki ochronne

Dostępne na rynku maseczki służą temu, żeby nie zarażać innych. Nosząc maseczkę, do naszego organizmu dostaje się mniej substancji z zewnątrz, maseczka ogranicza również dostęp do ust i nosa. Wirus unosi się w powietrzu bardzo długo, dlatego nosząc maseczkę ograniczamy możliwość rozsiewania wirusów przez osoby zakażone, które nawet nie wiedzą o tym, że są nosicielami wirusa.

W ofercie drukarniaonline.pl dostępne są materiały ochronne: maseczki i przyłbice. Maseczki wykonane są z włókna, są ozonowane. Drukarnia oferuje dwa rodzaje masek: przystosowane do jednorazowego użycia oraz maseczki wielorazowe. Oba produkty są wygodne w użyciu, posiadają wygodne zaczepy na uszy. Pakowane są w foliowe woreczki w nakładzie minimum 100 szt.

Bardzo ważne jest prawidłowe użytkowanie maseczki, czyli sposób jej zakładania, noszenia, a także sposób jej zdejmowania. Należy pamiętać, by nie stosować maski jednorazowej kilkukrotnie. Przed założeniem maski należy umyć lub zdezynfekować ręce. Maska powinna dobrze przylegać do twarzy i zasłaniać usta oraz nos. Podczas noszenia maski należy unikać jej dotykania. Po dotknięciu używanej maseczki należy zawsze umyć lub zdezynfekować ręce. Jeśli używamy maseczki jednorazowej, to po użyciu należy ją wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane.

Maska wielorazowego użytku powinna być przechowywana w szczelnym pojemniku np. woreczku. Pierzemy ją zgodnie z zaleceniami producenta, najlepiej w jak najwyższej temperaturze. Nie wrzucamy maseczek do pralki z innymi ubraniami i pozostałym praniem.

 

Przyłbice ochronne

Innym materiałem ochronnym są przyłbice, które z powodzeniem mogą zastąpić maseczki lub być ich uzupełnieniem. Przyłbice są lekkie i wygodne w noszeniu. Chronią usta i nos oraz zapobiegają odruchowi dotykania twarzy. Przezroczyste tworzywo, z jakiego są wykonane, nie ogranicza widoczności twarzy. W ofercie drukarniaonline.pl dostępne są trzy rodzaje przyłbic.