DrukarniaOnline.pl

Kalendarz do biura – co wybrać?

Kalendarz do biura – co wybrać?

Spis treści:

 

Kalendarze biurowe można znaleźć w wielu firmach, urzędach, instytucjach i organizacjach. To bardzo szeroka grupa kalendarzy. Pracownicy biur wykorzystują najczęściej kalendarze trójdzielne lub kalendarze jednodzielne. Często w biurach można zobaczyć także małe kalendarze biurkowe oraz podkłady na biurko, tzw. biuwary. Każda osoba ceniąca ład i dobrą organizację pracy z pewnością korzysta z kalendarza.

 

Kalendarze ścienne

W zależności od potrzeb, kalendarze w biurach pełnią różną funkcję. Często stanowią ważny element dekoracji wnętrza lub pełnią funkcję informacyjną. Jednak ich główne zadanie to wskazywanie aktualnej daty. Najczęściej spotykanym rodzajem kalendarzy są kalendarze trójdzielne lub jednodzielne. Wiesza się je na ścianie, dzięki czemu są łatwo dostępne i pięknie się prezentują. Taki kalendarz to gadżet, który z powodzeniem posłuży jako upominek dla klientów czy kontrahentów.

Jaki kalendarz nadaje się do biura?

Kalendarze trójdzielne i kalendarze jednodzielne składają się z plecków, główki oraz kalendarium. Główkę oraz plecki kalendarza można dowolnie zadrukować. Plecki kalendarza to zadrukowana plansza, która najczęściej wykonana jest z kartonu. Do plecków przykleja się kalendarium. Główka kalendarza stanowi najważniejsze pole na reklamę, ponieważ jest widoczna w całości. Jest to miejsce, w którym można umieścić nazwę firmy, rok obowiązywania kalendarza, czy atrakcyjną reklamę marki. Drukowana jest zazwyczaj na papierze kredowym i może być wypukła lub płaska. Dokleja się ją do plecków kalendarza. Kalendaria, które doklejane są do plecków kalendarza, przeważnie są wykonane w formie bloku z 12 kartkami. Na każdej kartce nadrukowane jest jednomiesięczne kalendarium. Blok kalendarium drukowany jest najczęściej na papierze offsetowym 90 g. Aktualną datę oznacza się za pomocą okienka osadzonego na plastikowej tasiemce. Tasiemka jest przeźroczysta i jest przypięta do plecków kalendarza. Okienka najczęściej występują w kolorze czerwonym, ale dostępna jest większa ilość kolorów.

 

Kalendarze biurkowe i podkłady na biurko (biuwary)

Poza kalendarzami ściennymi, w biurach często można znaleźć kalendarze biurkowe lub podkłady na biurko. To bardzo praktyczne modele kalendarzy.

Podkłady na biurko lub inaczej biuwary, idealnie pasują do osób, które często sporządzają podręczne notatki. To nic innego, jak duże bloki z kartami do notowania, na których dodatkowo jest nadrukowane kalendarium. Minimalny format podkładów na biurko to format A3. Są one dostępne w wersji 26 kartkowej, 52 kartkowej lub 100 kartkowej. Karty drukowane są na papierze offsetowym 80 g. Spód biuwarów stanowi kartonowa podkładka, dokładnie tak jak w bloku technicznym.

Kalendarze biurkowe występują w wielu modelach. Najczęściej można spotkać kalendarze biurkowe z metalową spiralą. Podstawą tego modelu kalendarza jest kartonowa piramidka. Na górze jest ona połączona spiralą. Taki kalendarz przeważnie posiada 13 kart. Pierwsza karta jest okładką kalendarza, a kolejne posiadają jednomiesięczne kalendarium. Karty połączone są z piramidką za pomocą wspomnianej metalowej spirali. Cała konstrukcja pozwala na szybką i łatwą zmianę poszczególnych kart kalendarza. Można także spotkać kalendarze biurkowe bez spirali. Podstawą takich modeli jest także kartonowa piramidka. Natomiast kalendarium stanowi bloczek z kartkami do odrywania, który przykleja się do podstawy. Modeli kalendarzy biurkowych jest wiele. Nie zajmują dużo miejsca. Są bardzo praktyczne i mogą stanowić doskonały prezent.