DrukarniaOnline.pl

Kalendarz 2021 z datami świąt i dni wolnych

Kalendarz 2021 z datami świąt i dni wolnych

Spis treści:

 

To dzięki niemu wiemy, który mamy dzień i rok. To w nim zapisujemy daty urodzin, spotkań oraz najbliższych planów. Z pewnością bez niego wiele planów zawodowych, randek oraz spotkań by się nie odbyło. O czym mowa? Oczywiście o kalendarzu. Chociaż teraz w dobie cyfryzacji i mediów społecznościowych, coraz częściej używamy kalendarzy wirtualnych, to nadal nie wyobrażamy sobie życia bez ich klasycznej wersji. 2020 rok nie należy do naszych ulubionych, warto więc zacząć rozglądać się za nowym kalendarzem na nadchodzący 2021 rok.

 

Krótka historia kalendarza

Nazwa kalendarz pochodzi od łacińskiego słowa klendae, co oznacza pierwszy dzień miesiąca. To właśnie miesiąc jest jednostką czasu kalendarza, opiera się na okresie pełnego cyklu czterech faz Księżyca. Rok to jednostka czasu, w której Ziemia wykonuje pełen obrót wokół Słońca. Pierwsze kalendarze powstały jeszcze za czasów majów, w starożytnym Egipcie oraz Babilonii. Jednak te kalendarze nieco różniły się od naszego, czyli tzw. kalendarza gregoriańskiego.

Odróżniając od siebie kalendarze, możemy podzielić je na: słoneczne, np. kalendarz juliański, gregoriański, księżycowe, np. kalendarz słowiański oraz księżycowo-słoneczne, np. kalendarz egipski. Cykle dzienne zaczęto stosować już w starożytności. Z czasem poza dniami zaczęto dzielić czas na miesiące, które rozumiano jako zbiory dni mijających pomiędzy pełniami lub nowiami Księżyca. Lata zaś pojawiły się jako pierwsze w kalendarzu egipskim. Znany nam do dzisiaj, siedmiodniowy tydzień zakończony dniem wolnym od pracy wprowadził do kalendarza papież Sylwester I w 325 roku. Nazwy miesięcy wzięły swoje nazwy od imion bogów, a niektóre były po prostu kolejnymi liczebnikami. Jedno jest pewne, kalendarzom we wszystkich cywilizacjach i wierzeniach rytm nadała natura i powtarzalność pór roku. Kalendarz to przełomowy wynalazek dla ludzkości, ponieważ do dziś służy nam i jest niezbędny w codziennym życiu.

  Kalendarz 2021 z datami świąt i dni wolnych

 

Kalendarz 2021 do druku

Warto znaleźć odpowiedni kalendarz dla siebie już jesienią, ponieważ każdy z nas posiada w tej kwestii swoje indywidualne upodobania. Ponadto kalendarz to również świetny upominek nie tylko dla najbliższych osób, ale również dla naszych klientów oraz partnerów biznesowych. Zwykło się je dawać w prezencie w okolicy Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego, jeśli mamy w planach przygotowanie indywidualnych kalendarzy firmowych, warto pomyśleć o tym już teraz. Na stronie drukarniaonline.pl możemy wybierać spośród następujących rodzajów kalendarzy:

 

Kalendarz 2021 ze świętami

Projektując swój własny kalendarz 2021, warto zaznaczyć w nim ważne dni oraz święta, szczególnie te wolne od pracy. Wartościowe dla użytkowników kalendarzy są również informacje o imieninach. Pomimo że ten zwyczaj odchodzi powoli w zapomnienie, są osoby, które nadal lubią składać życzenia imieninowe. Warto również ozdobić nasz kalendarz pięknymi zdjęciami, widokami lub grafikami tak, by nasi klienci oraz kontrahenci z przyjemnością mogli spoglądać na nasz firmowy kalendarz 2021 przez cały rok.