DrukarniaOnline.pl

Jaki kalendarz wieloplanszowy wybrać?

Jaki kalendarz wieloplanszowy wybrać?

Spis treści:

 

Kalendarze ścienne wieloplanszowe należą do grupy wyjątkowo stylowych kalendarzy. Są chętnie wykorzystywane przez firmy. Wykonane w sposób profesjonalny są niezwykle eleganckie i prestiżowe. Stanowią ciekawy sposób na promocję firmy, element wystroju i funkcjonalny gadżet. Ich szerokie zastosowanie pozwala wykorzystać je dla potrzeb biura, ale również dla użytku domowego. Atrakcyjnie wykonane kalendarze wieloplanszowe przykuwają uwagę. Można je z powodzeniem wykorzystać jako wizytówkę firmy. Postaw na dobrej jakości druk kalendarzy. W efekcie uzyskasz produkt będący ciekawy dodatkiem wystroju wnętrza. To doskonała okazja do tego, aby klienci w pozytywny sposób zapamiętali Twoją markę.

 

Rodzaje kalendarzy wieloplanszowych

Jaki kalendarz wieloplanszowy wybrać?

Myśląc o kalendarzach wieloplanszowych, najczęściej kojarzymy kalendarze spiralowane. Jednak w rzeczywistości pod tym pojęciem znajdziemy również inne rodzaje kalendarzy. Warto tutaj wyróżnić przede wszystkim kalendarze szyte oraz kalendarze listwowane wielostronicowe. Budowa kalendarzy wieloplanszowych, niezależnie od rodzaju, jest bardzo podobna. Obejmuje wiele zadrukowanych kart papieru, spiętych ze sobą w różny sposób. Karty kalendarza mogą być łączone ze sobą za pomocą listwy, zszywkami lub spiralą. Każdy rodzaj kalendarza wieloplanszowego wykazuje nieco odmienne cechy, różnorodny format czy ilość kart. Dzięki temu znajdziesz kalendarz dopasowany do Twoich potrzeb.

 

Kalendarze spiralowane

Ten model kalendarza to rozwiązanie, które możemy spotkać w bardzo różnych miejscach. Wykorzystywane są one zarówno dla potrzeb firm, jak i w zaciszach domowych. Najczęściej wykonane są w formie pionowych kart A3, które na górze zostają spięte metalową spiralą. Jest to rodzaj kalendarza, który posiada dwanaście kart zadrukowanych z jednej strony lub sześć kart zadrukowanych obustronnie. Z przodu dodana jeszcze jedna karta stanowiąca okładkę kalendarza. Okładka najczęściej drukowana jest na papierze o większej gramaturze niż karty wewnątrz kalendarza. Tył kalendarzy wieloplanszowych najczęściej wykończony jest kartonowymi pleckami. Są one również spięte spiralą i sięgają na 1/3 wysokości kalendarza. Plecki dodatkowo usztywniają całą konstrukcję kalendarza spiralowanego. W naszej drukarni oferujemy kilka ciekawych wariantów kolorystycznych spirali. Dzięki temu kolor spirali można dopasować do indywidualnego projektu kalendarza.

 

Kalendarze szyte

Innym niezwykle efektownym rodzajem kalendarzy wieloplanszowych są kalendarze szyte . W swojej konstrukcji przypominają otwarte katalogi szyte. Ten model kalendarza wyposażony jest w 16 lub 28 stron. Poszczególne karty kalendarza spięte są ze sobą metalowymi zszywkami, tak jak ma to miejsce w przypadku katalogów szytych. Każda karta w kalendarzach szytych posiada na górze otwór, który pozwala swobodnie zawiesić kalendarz na ścianie. Druk kalendarzy w przypadku modeli szytych wykonywany jest dwustronnie. Najczęściej wykorzystywany jest w tym celu papier kredowy o gramaturze 170 g. Kalendarze szyte nie należą do dużych kalendarzy, gdyż maksymalny rozmiar jednej strony to format A4.

 

Inne oblicze kalendarzy listwowanych

Kalendarze listwowane wielostronicowe to największy z modeli kalendarzy wieloplanszowych. Ich wygląd przypomina kalendarze plakatowe , jednak składają się one z 6 osobnych plansz. Każda plansza spięta jest na górze jedną metalową listwą wyposażoną w zawieszkę. Poniżej listwy każda plansza kalendarza posiada perforację. Wraz z upływem czasu, można nieaktualną planszę wygodnie oderwać. Każda z plansz zadrukowywana jest jednostronnie. Papier wykorzystywany do tego rodzaju kalendarzy to najczęściej kreda mat o gramaturze 170 g. Są to wyjątkowo obszerne rozwiązania. Druk kalendarzy listwowanych wielostronicowych dostępny jest nawet w formacie A2.

 

Druk kalendarzy — ciekawe rozwiązania

Realizacje kalendarzy wieloplanszowych to bardzo różnorodne projekty, w pełni dostosowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Nietypowe formaty, ciekawe grafiki, zdjęcia czy rodzaj połączenia pozwala stworzyć projekty, które ogranicza jedynie wyobraźnia i kreatywność. Każdy model wykonywany jest z dbałością o najdrobniejsze detale. Wykorzystujemy najwyższej jakości materiały, a druk kalendarzy realizowany jest z uwzględnieniem wszystkich wymagań naszych klientów. Każdy z modeli kalendarzy wieloplanszowych pozwala stworzyć idealny element wystroju każdego wnętrza. Bogaty wybór kolorów oraz wzorów, a także ciekawe inspiracje dają nam szansę na realizacje nawet najbardziej nietypowych pomysłów. Wysoka jakość druku, a także przejrzyste karty poszczególnych miesięcy pozwalają komfortowo korzystać z kalendarzy na co dzień. Ich różnorodność umożliwia stworzenie projektów dla potrzeb firm. Świetnie pełnią funkcję całorocznych materiałów promocyjnych.