DrukarniaOnline.pl

Jak zrobić numery startowe?

Jak zrobić numery startowe?

Spis treści:

 

Specyfikacja sportowych numerów startowych jest naprawdę wymagająca. To jeden z ważniejszych elementów, dzięki którym sędziowie i organizatorzy identyfikują zawodników. Dobre numery startowe powinny być widoczne, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zmieniające się warunki atmosferyczne.

 

Numery startowe biegowe do druku

Przed organizatorami imprez sportowych stoi wiele wymagających zadań. Druk numerów startowych może wydawać się jednym z mniej istotnym punktów na liście rzeczy do zrobienia. O tym, jak ważne są numery startowe, przekonali się niejednokrotnie organizatorzy imprez sportowych. Szczególnie ci, którzy mieli do czynienia z różnymi problemami. Na przykład z identyfikacją zawodników na mecie lub z większą niż oczekiwali, liczbą uczestników. Prowizorycznie wykonane numery startowe z reguły nie wytrzymują trudów intensywnego biegania. Często oznaczenia widoczne na takich numerach startowych stają się nieczytelne. Może się tak zdarzyć na skutek rozmycia nadruku. Zdarzają się też sytuacje, że numery ulegają całkowitemu zniszczeniu podczas trudnych zawodów.

Druk numerów startowych na odpowiednim podłożu nabiera więc szczególnego znaczenia. Idealnym rozwiązaniem do tego zastosowania są papiery syntetyczne dostępne w drukarni online. Materiał ten jest odporny na warunki atmosferyczne i charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością mechaniczną. Syntetyczne oznaczenia sportowe mają fakturę zbliżoną do papieru, ale nie nasiąkają wodą. Nadruk wykonywany jest w technologii cyfrowej. W ten sposób można przygotować wytrzymałe oznaczenia. Takie numery startowe idealnie sprostają wymaganiom najtrudniejszych biegów.

  Jak zrobić numery startowe

 

Segregator na numery startowe

Zlecenie druku numerów startowych w drukarni online to bardzo prosty proces. Wystarczy przygotować projekt na jednej z udostępnionych na stronie makiet. Jeżeli przygotowanie pliku do druku stanowi problemem, to drukarnia online służy fachowym doradztwem. W trudniejszych przypadkach można uzyskać obsługę kompleksową wraz z poprawą lub wykonaniem projektu. Oczekiwanie na zlecenie to zaledwie kilka dni roboczych. Organizatorzy imprez sportowych cenią dobrą jakość i organizację. Numery startowe są drukowane w kolejności, w ten sposób pakuje się je i dostarcza do odbiorcy.

W celu uporządkowania numerów startowych warto skorzystać z typowych organizerów. Dobrym rozwiązaniem okazują się również popularne segregatory. Są dość poręczne i praktyczne. Umożliwiają utrzymanie porządku na stanowisku rejestracji uczestników. Segregator na numery startowe może okazać się także interesującym gadżetem. Zawodnicy potwierdzają, że zbieranie pamiątek z biegów, w których brali udział ma dla nich spore znaczenie emocjonalne. Segregator z imprezy sportowej to ciekawy pomysł na przechowywanie takich pamiątek. Szczególnie jeżeli zawodnik ma już na koncie większą liczbę imprez sportowych.