DrukarniaOnline.pl

jak-zrobic-kalendarz-ze-zdjeciami

Jak zrobić kalendarz ze zdjęciami – poradnik krok po kroku

Możliwość samodzielnego przygotowania materiałów reklamowych to w dzisiejszych czasach standard. Oczywiście mowa tu przede wszystkim o projekcie, a nie wydruku gotowego produktu. Chcesz dowiedzieć się, jak zrobić kalendarz ze zdjęciami dla firmy lub dla siebie? Z tego poradnika dowiesz się krok po kroku, jak zrobić kalendarz ze swoimi zdjęciami i gdzie go zamówić. Zapoznaj się z poniższym wpisem i przygotuj samodzielnie kalendarz do wydruku.

 

Spis treści:

 

Kalendarz ze zdjęciami – gdzie możemy zastosować?

Zrób swój kalendarz ze zdjęciami

Drukowanie kalendarzy reklamowych jest coraz popularniejsze nie tylko wśród osób prywatnych, ale także przedsiębiorców. Takie materiały drukowane można stworzyć zgodnie z indywidualnymi preferencjami, np. dobierając odpowiednią stylistykę kalendarza oraz zdjęcia.

W praktyce kalendarze reklamowe można wykorzystać na wiele sposobów:

  • prezent dla współpracowników lub kontrahentów biznesowych,
  • podarunek świąteczny,
  • element strategii reklamowej z wykorzystaniem materiałów drukowanych,
  • ozdoba firmowego biura.

Na ogół kalendarze reklamowe są wykorzystywane głównie do promocji firmy i działań PR mających na celu poprawę wizerunki marki. Osoby prywatne również powinny wiedzieć, jak i gdzie zrobić kalendarz ze swoimi zdjęciami. Taki produkt może być ciekawą pamiątką dla całej rodziny, np. jako zbiór wspólnych zdjęć z całego roku.

 

Jak zaprojektować kalendarz ze zdjęciami? Krok po kroku

Projektowanie kalendarzy ze zdjęciami nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy, że zapoznasz się z kilkoma zasadami, jak samemu zrobić kalendarz ze zdjęciami, a efekty mogą być naprawdę zadowalające. W dalszej części artykułu znajdziesz kilka praktycznych porad, które pomogą Ci w tworzeniu eleganckiego kalendarza z dowolnie wybranymi zdjęciami.

 

Zacznij od pomysłu – motyw kalendarza

Zanim zaczniesz, musisz określić styl, w jakim chcesz utrzymać design kalendarza. Masz do wyboru wiele opcji: minimalistyczne, ozdobne, nowoczesne, klasyczne, a nawet glamour. W przypadku zastosowań biznesowych motyw przewodni kalendarza powinien być dopasowany do identyfikacji wizualnej firmy oraz założeń strategii marketingowej.

Klasyczne motywy w kalendarzach reklamowych sprawdzą się w przypadku firm z wieloletnią tradycją. Dla biznesu związanego z nowoczesnymi technologiami oraz innowacjami lepiej wykorzystać minimalistyczny i nowoczesny styl, który będzie dopasowany do profilu działalności przedsiębiorstwa.

 

Wybierz czcionkę i układ treści dla kalendarza

Kolejny krok to wybór odpowiedniego rodzaju typografii dla przygotowywanego projektu. Jak zrobić kalendarz ze zdjęciami, aby jego wizualne elementy były ze sobą spójne? Kluczowa jest nie tylko atrakcyjna kolorystyka i układ, ale także rodzaj czcionki. Ta powinna być:

  • jednolita w obrębie całego projektu,
  • schludna,
  • czytelna.

Nigdy nie wybieraj kilku czy nawet kilkunastu różnych fontów do jednego projektu kalendarza ze zdjęciami. To błąd, jaki popełniają osoby początkujące bez podstawowej wiedzy, jak zrobić własny kalendarz ze zdjęciami.

Kobieta, która zajmuje się samodzielnym tworzeniem kalendarza ze zdjęciami.

 

Określ typ kalendarza – listwowany, spiralowany, a może biurkowy?

Przed stworzeniem projektu i złożeniem zamówienia na wydruk kalendarzy ze zdjęciami, warto wybrać jedną z wielu odmian takich materiałów reklamowych. W ofercie Drukarni Online znajdziesz co najmniej kilkanaście wersji kalendarzy, które różnią się między sobą układem, formatem oraz sposobem łączenia arkuszy zadrukowanego papieru.

 

Kalendarze listwowane

To najpopularniejsza odmiana kalendarzy ze zdjęciami. Występują w formatach od A3 do B1 i doskonale sprawdzają się jako materiał promocyjny dla biznesu. Wyróżniają się różnorodnymi opcjami wykończenia ozdobnego oraz niewielkimi kosztami wydruku. Występują w wersji jednostronicowej i wielostronicowej.

 

Kalendarze spiralowane

Spiralowane kalendarze ze zdjęciami są dobrym wyborem zarówno na prezent dla jednego z domowników, jak i na ozdobę do firmowego biura. Występują w formie dużych kart z pięknymi zdjęciami i minimalistycznym kalendarium. Stanowią nienaganną ozdobę do wnętrz mieszkalnych oraz użytkowych, a także są ciekawą formą reklamy.

 

Kalendarze jednodzielne i trójdzielne

Te dwie odmiany kalendarzy ze zdjęciami to świetny wybór do działań promocyjnych w firmie. Kompaktowa forma bez problemu zmieści się w paczkach wysyłanych do kontrahentów, a estetyczna grafika jako tło dla kalendarium sprawia, że gotowy produkt przyciąga uwagę i jednocześnie może być praktycznym elementem wyposażenia biura.

 

Kalendarzyki listkowe

Występują w formacie wizytówek z zaokrąglonymi rogami. To ciekawa forma reklamy dla przedsiębiorców – na froncie kalendarza można umieścić zdjęcie wraz z firmowym logo.

 

Kalendarze biurkowe

To kolejna grupa kalendarzy ze zdjęciami, które warto zamówić do rozszerzenia działań promocyjnych w firmie. Są przydatnym gadżetem reklamowym, który znajduje zastosowanie przede wszystkim w firmowych biurach. Biurkowe kalendarze są wygodne w użyciu dzięki spirali umieszczonej na górze piramidki z arkuszy papieru.

 

Kalendarze szyte

Przypominają designem katalogi, ale w rzeczywistości są zbiorem zdjęć i przejrzystego kalendarium na każdy miesiąc. Są dostępne w różnych wariantach i wyróżniają się wysokim poziomem odporności na zniszczenia.

 

Biuwary

Nie ma żadnych wątpliwości, że to jeden z najciekawszych wariantów materiałów reklamowych w postaci kalendarzy ze zdjęciami. Podkłady na biurko są praktyczne, dostępne w kilku wariantach oraz drukowane na papierze odpornym na ścieranie.

 

Kalendarze książkowe

To ostatnia odmiana kalendarzy ze zdjęciami, które znajdują zastosowanie w działaniach promocyjnych dla biznesu. Są eleganckie, estetyczne i praktyczne. Wykonane w różnych formatach z opcją tłoczenia i zastosowania różnego rozkładu kalendarium.

 

Wybierz zdjęcia

Kiedy wstępny zarys projektu jest już gotowy, nadchodzi czas na wybór odpowiednich zdjęć. Wybierając fotografie do wydrukowania na kartach kalendarza reklamowego, koniecznie staraj się zamieścić takie grafiki, które będą:

  • wysokiej rozdzielczości,
  • przejrzyste,
  • dopasowane kolorystycznie do projektu kalendarza.

W przypadku działań marketingowych warto wybrać takie zdjęcia, które będą kojarzone z firmą i przyciągną uwagę potencjalnych odbiorców. A jak zrobić własny kalendarz ze zdjęciami do użytku domowego? Tutaj masz dowolność, ale najlepiej postaw na zdjęcia z członkami rodziny, które upamiętniają istotne wydarzenia.

 

Określ nakład

Ilość wydrukowanych sztuk w ramach samodzielnie przygotowanego projektu kalendarza ze zdjęciami jest uzależniona od tego, gdzie zostaną wykorzystane kalendarze. Jeśli chodzi o zastosowania domowe lub jako prezent dla bliskich osób, najlepiej postawić na kalendarze listwowane, które można wydrukować w niewielkich nakładach.

Firmy, które prowadzą działania promocyjne na szeroką skalę, mogą postawić na kalendarze szyte lub książkowe w nakładzie nawet do kilkuset sztuk. Wystarczy oszacować wielkość grupy odbiorców i na tej podstawie złożyć zamówienie na kalendarze ze zdjęciami.

 

Zleć kalendarz do druku

Ostatni etap prac związanych z tym, jak zrobić własny kalendarz ze zdjęciami to złożenie zamówienia. Można to zrobić w Drukarni Online, gdzie kalendarze na podstawie dostarczonego projektu są drukowane na wysokiej jakości papierze, np. kredowym od 170 do 300 g w wykończeniu matowym lub błyszczącym.

Im wyższa gramatura papieru, tym przyjemniejszy w dotyku i estetyczniejszy jest gotowy kalendarz. Zamawiając kalendarze w Drukarni Online, możesz liczyć na realizację projektu średnio w czasie do kilku dni roboczych. Czas potrzebny na przygotowanie kalendarzy jest zależny od: nakładu, typu kalendarza oraz wybranych zdobień.