DrukarniaOnline.pl

Jak zaprojektować kalendarz trójdzielny?

Jak zaprojektować kalendarz trójdzielny?

Spis treści:

Kalendarze trójdzielne to wyjątkowo elegancka i niezwykle popularna forma całorocznej reklamy. Cenią je wszelakie instytucje, urzędy czy biura, w których pełnią one funkcję bardzo praktycznego gadżetu. Dobrze wykonane dodatkowo są piękną dekoracją pomieszczenia. Cała konstrukcja kalendarzy trójdzielnych jest wyjątkowo prosta. Najważniejsza część to kalendarium z przesuwanym okienkiem do zaznaczania daty. Kalendaria są duże i wyraźne oraz wydrukowane na papierze offsetowym. Pozwala to na zapisywanie krótkich notatek. To jeden z wielu powodów, dla których warto zamówić kalendarze 2019 właśnie w takiej formie. Jak jednak dobrze zaprojektować kalendarz trójdzielny, aby spełnił swoją funkcję najlepiej jak to możliwe?

 

Budowa kalendarzy trójdzielnych – główka kalendarza

Kalendarze trójdzielne składają się z dwóch bazowych części, czyli główki oraz plecków kalendarza. Główka kalendarza widoczna jest w całości, a jej główną rolą jest stworzenie pola reklamowego. To właśnie ta część kalendarza pozwala zamieścić najważniejsze dane dotyczące firmy. Główka kalendarza przeważnie zawiera elementy takie jak: logo, nazwę firmy, motto czy przesłanie itp. Warto także zaznaczyć, iż będą to kalendarze 2019 lub na inny rok, na który planujemy druk. Tworząc główkę kalendarza, dobrze jest skorzystać z profesjonalnych fotografii. Można je znaleźć oraz zakupić na stronach internetowych z bankami zdjęć. Podobnie można wykorzystać w tym celu własne zbiory. Należy jednak pamiętać, że dobór grafik nie może być przypadkowy. To w dużej mierze od nich zależeć będzie kolorystyka całego projektu.

Cennik druku kalendarzy trójdzielnych

  Jak zaprojektować kalendarz trójdzielny?

 

Plecki kalendarza — zasadnicza część kalendarza trójdzielnego

Duża przestrzeń plecków kalendarza jest zasłonięta przez przyklejone bloki kalendariów. Nie oznacza to jednak, że mamy potraktować tę część mniej starannie. Z reguły plecki kalendarza trójdzielnego zawierają najważniejsze dane kontaktowe firmy. Przeważnie są to numery telefonów, adres siedziby, adresy mailowe, adres strony internetowej. Najlepsze miejsce na umieszczenie tych danych znajduje się pod ostatnim blokiem kalendarium w dolnym obszarze plecków. Cały projekt plecków powinien być zbliżony kolorystycznie do główki kalendarza. Najczęściej jest to element będący kontynuacją zdjęcia, bądź tła wykorzystanego w główce kalendarza trójdzielnego. Projektując plecki kalendarza, należy pamiętać, że są one łączone z główką i wspólnie tworzą jedną kompozycję. Kalendarz trójdzielny jest reklamą całoroczną, dlatego każdy szczegół ma znaczenie. Warto poświęcić mu więcej czasu i przygotować zgrabną, miłą dla oka kompozycję graficzną.