DrukarniaOnline.pl

Jak wybrać najlepszą drukarnię dla siebie?

Jak wybrać najlepszą drukarnię dla siebie?

 

Jeśli szukasz rzetelnego partnera dla swojej firmy i zastanawiasz się, jaką drukarkę wybrać, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i czym się kierować. Sprawdź nasze porady dotyczące wyboru drukarni internetowej.

 

Spis treści:

  1. Drukarnia: jak wybrać najlepszą dla siebie?
  2. Jaka drukarnia internetowa spełni moje oczekiwania?
  3. Czas realizacji i koszty dostawy
  4. Podsumowanie

 

Drukarnia: jak wybrać najlepszą dla siebie?

Rewolucja online i cyfryzacja przeniosła wiele biznesów do sieci. W tym również drukarnie. Dzięki temu nie jesteśmy skazani na jednego kontrahenta, a możemy wybrać partnera biznesowego, który spełnia nasze standardy. Wybierając drukarnię, możemy skorzystać z drukarni internetowych, które umożliwiają szybką realizację naszych projektów i dostarczają zamówione materiały pod wskazany adres.

 

Jaka drukarnia internetowa spełni moje oczekiwania?

Jak wybrać najlepszą drukarnię dla siebie?

W internecie znajdziemy wiele ofert drukarni. Jak pośród nich wszystkich wybrać tą, która będzie realizowała nasze projekty?

Po pierwsze warto zwrócić uwagę na zakres oferowanych usług. Dla wielu dużych firm będzie ważna możliwość drukowania w jednym miejscu wszystkich materiałów reklamowych: od wizytówek po druk wielkoformatowy np. banery.

Jeśli zakres oferowanych usług nam odpowiada, kolejnym ważnym czynnikiem będzie jakość druku. Należy sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje drukarnia i w jakiej technologii oferuje druk. Jeżeli nie mamy szerszej wiedzy na ten temat, to zawsze warto podpytać pracownika na czacie lub napisać maila z zapytaniem, który rodzaj produktu będzie najlepiej pasować do naszych oczekiwań.

Niezbędnym elementem weryfikacji drukarni będą również opinie klientów. Warto sprawdzić, z kim współpracuje dana drukarnia i dla jakich firm realizuje zamówienia. Zawsze poświęćmy te kilka chwil, aby przeczytać opinie i zajrzeć w zakładkę “O nas” na stronie drukarni internetowej. Przejrzystość informacji i zaprezentowanie portfolio klientów będzie niewątpliwym plusem.

Ostatnim elementem, który warto mieć uwzględniać, będą również nagrody dla firmy i zdobyte certyfikaty. O ile te informacje nie są aż tak znaczące dla osób indywidualnych, to dla korporacji czy dużych firm, które stawiają na jakość, będzie to znaczący czynnik wyboru. Nie każda drukarnia na rynku jest w stanie pochwalić się branżowymi wyznacznikami jakości.

 

Czas realizacji i koszty dostawy

Kolejnym punktami, które sprawdzamy przed wyborem drukarni, jest czas realizacji zamówienia, czas dostawy oraz jej koszty.

Najlepsze i rzetelne drukarnie jasno określają czas realizacji zamówienia, czyli czas druku liczony od momentu akceptacji plików. Zazwyczaj zamówienia realizowane są od 1 do 4-5 dni roboczych, w zależności od skali zamówienia.

Możemy również zweryfikować, czy drukarnia posiada biuro obsługi klienta i czy w przypadku problemów lub pytań, pracownicy udzielają wsparcia. To bardzo ważny punkt szczególnie w przypadku dużych zleceń, na które posiadamy krótki termin realizacji.

Dla przykładu nasza drukarnia oferuje klientom błyskawiczną realizację zamówienia oraz darmową dostawę za pośrednictwem firm kurierskich do każdego miejsca w Polsce.

 

Podsumowanie

Wybierając drukarnie internetową, zwracamy uwagę na jakość obsługi klienta, czas dostawy, opinie o firmie i jakość druku. Dobrze wybrana drukarnia będzie solidnym partnerem w biznesie, nie zawiedzie w sytuacjach kryzysowych i zrealizuje nawet najtrudniejsze zlecenia.