DrukarniaOnline.pl

Jak przygotować plik do druku banera?

Jak przygotować plik do druku banera?

Spis treści:

 

Druk wielkoformatowy i banery reklamowe to jedna z najbardziej skutecznych form reklamy typu outdoor. Chcesz wypromować swoją firmę, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Podpowiadamy, jak przygotować plik do druku banera!

 

Jak przygotować projekt banera?

Jak przygotować plik do druku banera?

Projektowanie banerów to prawdziwa sztuka. Aby reklama była skuteczna, na banerze powinny się znaleźć tylko najważniejsze informacje. Warto zamieścić na nim:

  • logotyp firmy
  • dane teleadresowe
  • chwytliwe hasła reklamowe odnoszące się do konkretnego produktu lub usługi

Projektując baner, należy pamiętać o tym, by elementy graficzne nie były zbyt małe lub niewyraźne. Jeśli baner będzie zawieszony np. przy drodze, należy koniecznie zadbać o duży rozmiar czcionek. Warto także zadbać o to, by jego kolorystyka pasowała do otoczenia, w którym baner zostanie zawieszony. Nawet najlepsza drukarnia nie zapewni poprawnego druku banera, jeśli projekt będzie źle przygotowany. Aby drukowanie banerów zostało poprawnie zrealizowane, projekt powinien zostać wykonany w kolorystyce CMYK. Warto pamiętać także o kilku innych ważnych zasadach. Oto i one!

 

Druk banerów — zasady poprawnego przygotowania pliku

Druk banerów drukuje się szybko, pod warunkiem, że plik został odpowiednio przygotowany do druku. Do docelowego rozmiaru baneru należy zawsze doliczyć spady drukarskie. Powinny one wynosić minimum 20 mm z każdej strony reklamy. Istotne teksty powinny znaleźć się w jego środkowej części, minimum 50 mm od krawędzi banera. Dzięki temu podczas oczkowania baneru nie dojdzie do przysłonięcia tekstu. W ten sposób treść reklamowa będzie zawsze czytelna! Rozdzielczość pliku graficznego z banerem nie powinna być mniejsza niż 72 dpi. Optymalna rozdzielczość bitmap, w przypadku druku wielkoformatowego, to 150 dpi. Projekt powinien zostać przesłany do drukarni w skali 1:1, w formacie PDF lub JPG.

 

Czy drukowanie banerów się opłaca?

Drukowane banery reklamowe to jedna z najbardziej skutecznych metod reklamy typu outdoor. Odpowiednio zaprojektowany baner przyciąga wzrok. Jego trwała struktura sprawia, że może on być montowany w różnych miejscach. Doskonale sprawdzi się wewnątrz budynków, jak i poza nimi, na zewnątrz. Montaż i demontaż banera jest bardzo prosty, można go zwijać i rozwijać, nie ryzykując jego uszkodzenia. Zależy Ci na tym, by Twój biznes był zauważalny w mieście i podczas akcji promocyjnych? Chcesz, aby Twoje reklamy były widoczne nawet z bardzo dużej odległości? Zainwestuj w druk wielkoformatowy i banery reklamowe.