DrukarniaOnline.pl

Jak przygotować plik do druku?

Jak przygotować plik do druku?

 

Papier firmowy, plakaty, ulotki i wizytówki to podstawowe elementy identyfikacji wizualnej marki. Wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku firmy ma nie tylko kształt projektu, ale również jakość wydruku. Specjalnie dla Państwa zebraliśmy w jednym miejscu najważniejsze informacje dotyczące prawidłowego przygotowania plików.

Spis treści:

 

Przygotowanie pliku do druku – zasady ogólne
 

Przyjmujemy pliki w formatach JPG, PDF, TIF oraz TIFF w kolorystyce CMYK. Mogą Państwo dostarczyć je do naszej drukarni na trzy sposoby: za pomocą strony drukarniaonline.pl (ważące nie więcej niż 100 MB), Dropboxa lub zamieszczając je na serwerze FTP (ang. File Transfer Protocol) zabezpieczonym loginem oraz hasłem, które znajdą Państwo na naszej witrynie w zakładce POMOC – Specyfikacja ogólna.

Prawidłowo przygotowany projekt w formacie PDF powinien być wyśrodkowany, posiadać spady, czyli obszary wychodzące poza krawędź cięcia z każdej strony wynoszące minimum 2 mm. Ponadto wszystkie fonty należy zamienić na krzywe. Minimalny próg dpi  (ang. dots per inch), czyli liczba punktów obrazu przypadająca na cal, musi wynosić nie mniej niż 350. Plik zapisany w formacie PDF powinien być zgodny z programem Adobe Acrobat Reader 4.0 wersja 1.3.  Pliki drukujemy według projektu dostarczonego przez Klienta. Oferujemy także wykonanie dowolnego projektu graficznego podlegającego indywidualnej wycenie. Przygotowanie do druku rozpoczynamy od automatycznego sprawdzenia pliku m.in. pod kątem formatów, spadów, orientacji i ilości stron,  kolorystyki, rozdzielczości map bitowych, a także występowania warstw i overprintów. Zgodnie z normą ISO 12647 kolorystyka wydrukowanej pracy może różnić się od dostarczonego do nas projektu o +/- 5% dla każdego koloru. Po zakończeniu weryfikacji Klient otrzymuje plik z podglądem wydruku do akceptacji. Prosimy pamiętać, że nieprawidłowe przygotowanie projektu do druku może wpłynąć na opóźnienie w realizacji zamówienia.

Akceptowane formaty plików

 

Jak przygotować wizytówkę do druku?

Najpopularniejszy format wizytówki do druku to 9x5 cm. Prosimy o uwzględnienie już na etapie projektu dwumilimetrowych spadów z każdej strony oraz dodanie linii cięcia, tła oraz wybranych elementów takich jak tekst, zdjęcie czy logo. Zalecamy przesłanie pliku w formacie PDF.  Dzięki temu będą mieć Państwo pewność, że projekt zostanie odpowiednio skompresowany i nie straci na jakości. Uprzejmie informujemy, że nie docinamy wizytówek i pozostałych produktów znajdujących się w naszej ofercie do formatu mniejszego niż A6: 105x148 mm. Właściwe przygotowanie wizytówki do druku to gwarancja szybkiej realizacji zamówienia i wysokiej jakości wydruku.

ceny druku wizytówek

 

Jak przygotować plakat do druku?

W trosce o najwyższą jakość świadczonych usług plakaty od 1 do 200 sztuk realizujemy w technice cyfrowej, a zamówienia od 250 do 100000 sztuk w technice offsetowej. Projekt o rozdzielczości wynoszącej przynajmniej 350 dpi gwarantuje, że wszystkie szczegóły zawarte na plakacie będą odpowiednio widoczne niezależnie od wybranego formatu. Zalecamy także zachowanie 3-4 milimetrowych spadów z każdej strony ułatwiających precyzyjne wycięcie plakatu. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, radzimy wybrać wzór niezawierający napisów lub innych istotnych elementów w pobliżu krawędzi stron.

ceny druku plakatów

Dlaczego mój plik został odrzucony?

Przyczyn odrzucenia załączonych przez Państwa plików może być kilka. Należy sprawdzić, czy projekt jest wyśrodkowany, czy posiada przynajmniej dwumilimetrowe spady z każdej strony, a istotne elementy takie jak tekst lub grafika nie znajdują się zbyt blisko linii cięcia, a także, czy format projektu jest zgodny z zaleceniami drukarni, a linie bigu lub falcu nie pokrywają się z tekstem. 

Zamówienia mogą Państwo złożyć 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu poprzez naszą stronę internetową drukarniaonline.pl. Oferujemy krótki czas realizacji zleceń, szeroki wybór produktów oraz atrakcyjne ceny. Wydruki wykonujemy na maszynach wyposażonych w nowoczesne systemy kontrolujące zapewniające wysoką jakość druku. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.