DrukarniaOnline.pl

Jak przygotować materiały szkoleniowe?

Jak przygotować materiały szkoleniowe?

Spis treści:

 

Końcówka wakacji jest szczególnie intensywnym czasem dla firm, które organizują różnego rodzaju szkolenia. Wrzesień i początek roku szkolnego jest okresem, w którym ruszają kursy itp. szkolenia. Każda firma prowadząca szkolenia powinna się do tego odpowiednio przygotować. Dotyczy to także materiałów i pomocy naukowych. Forma takich materiałów ma niebagatelne znaczenie. Jakość i dostępność podręczników, ćwiczeń czy prezentacji ma bezpośredni wpływ na wynik samego szkolenia. Druk takich materiałów należy wykonać z odpowiednim wyprzedzeniem. Do najczęściej drukowanych należą katalogi szyte, notesy i teczki ofertowe. Popularnym zestawem rozdawanym podczas szkoleń jest: notes, zeszyt ćwiczeń, teczka ofertowa i długopis. Czasami firmy decydują się na skorzystanie z dodatkowych gadżetów reklamowych. Są to przeważnie słodycze reklamowe, smycze, opaski odblaskowe.
 

Różnorodność rozwiązań

Najczęściej wybierane są notesy klejone, ale zdarzają się także spiralowane. Drukowane są najczęściej w formie 25 kartkowej. Taka ilość stron wystarczy na notatki sporządzane podczas wykładów. Warto przy tym zauważyć, że druk notesów z okładką zyskuje na popularności. Najczęściej stosowanymi i drukowanymi formatami są A5 i A4.

Zeszyt ćwiczeń to kolejny produkt, który stał się nieodłącznym elementem szkoleń. Katalogi szyte i drukowane na papierach offsetowych obejmują najczęściej 16 kartek (jak prosty zeszyt szkolny). Druk zeszytów można wykorzystać na wiele sposobów. Publikacje tego rodzaju zawierają bowiem np. zadania do uzupełnienia, a dodatkowo stanowią świetny sposób na podnoszenie praktycznych umiejętności uczestników. Najczęściej wybieranym formatem jest tutaj A5, gdyż jest najbardziej praktyczny.

  druk materiałów szkoleniowych

 

Teczki ofertowe są alternatywą o sporym znaczeniu dla organizatorów szkoleń. Pozwalają one między innymi schować wszystkie materiały szkoleniowe w jednym, praktycznym miejscu. Dodatkowo są ważnym produktem reklamowym. Teczki ofertowe mogą w atrakcyjny sposób przekazywać ofertę firmy prowadzącej szkolenie. Ten rodzaj materiałów szkoleniowych najczęściej wykonywany jest w formacie dopasowanym do kartek A4 (np. teczki standard 1 bigowe). Tendencją jest również wybór funkcjonalnych teczek z gumką. Teczki ofertowe dodatkowo posiadają jeszcze jedną praktyczną cechę, którą jest wycięcie na wizytówkę. Każdy profesjonalny szkoleniowiec z przyjemnością korzysta z tej opcji.

cennik druku teczek ofertowych

 

Szybka realizacja zamówień

Druk notesów czy też druk zeszytów charakteryzuje wyjątkowo szybka realizacja. Z reguły druk takiej poligrafii nie zajmie więcej niż kilka dni. Jeżeli jednak planowane są gadżety reklamowe, to trzeba zaplanować na to więcej czasu. Warto mieć na uwadze, że czas realizacji takiego zamówienia jest dłuższy – najczęściej około 2-3 tygodnie. Dla potrzeb szkoleń, firmy je organizujące najczęściej stawiają na gadżety z tzw. grupy produktów piśmienniczych, które są najbardziej praktyczne oraz cenione wśród kursantów i uczestników szkoleń. Warto zaplanować takie dodatkowe produkty z wyprzedzeniem. Tylko wówczas można mieć pewność, że zostaną wykonane na czas i spełnią swoje zadanie.