DrukarniaOnline.pl

Jak napisać zaproszenie na urodziny dziecka? Kilka prostych porad.

Jak napisać zaproszenie na urodziny dziecka. Kilka prostych porad.

Spis treści:

 

Urodziny dziecka to wyjątkowa okazja nie tylko dla samego jubilata, ale również dla jego rodziców. Rocznica przyjścia na świat naszego potomka to dzień, podczas którego przypominamy sobie minione lata i ze wzruszeniem przyglądamy się temu, jak nasz maluch zdążył w ich trakcie wyrosnąć. Pamiętajmy jednak, że urodziny wiążą się nie tylko z przyjemnymi wspomnieniami, ale również z urządzaniem przyjęcia dla naszej pociechy. Organizacja tego typu celebracji wymaga od nas sporo pracy oraz przede wszystkim skrupulatnego planowania. Jednym z pierwszych obowiązkowych punktów aranżowania kinderbalu jest wykonanie i wysłanie zaproszeń. Jaką powinny mieć formę i czego nie może w nich zabraknąć? Jak przygotować zaproszenia na urodziny chłopca, a jak dla dziewczynki? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

 

Zaproszenie na urodziny. Jaką powinno mieć formę?

Zanim zdecydujemy się na tort, wybierzemy prezent i wymyślimy jak zabawić gości naszego malucha, najpierw musimy upewnić się, że wszyscy jego koledzy i koleżanki dowiedzą się o organizowanym przez nas przyjęciu. Jak to zrobić?

Najprostszą metodą zapraszania dzieci na imprezę jest zadzwonienie do ich rodziców. Nie zapominajmy jednak, że czas, który spędzimy na rozmowach telefonicznych, moglibyśmy wykorzystać zdecydowanie lepiej, na przykład na planowaniu zabawy.

Najpopularniejszym sposobem powiadamiania gości o urodzinach jest wysłanie zaproszeń wydrukowanych przez profesjonalną drukarnię. Decydując się na taką usługę, mamy pewność, że zamówienie zostanie zrealizowanie na czas, kartki będą świetnie się prezentowały oraz zrobią wrażenie na kolegach i koleżankach naszego dziecka.

cennik druku zaproszeń

  Zaproszenie na urodziny dziecka

 

Co powinno znaleźć się w zaproszeniu urodzinowym?

  • Dane solenizanta lub solenizantki: pracując nad treścią zaproszenia, nie zapominajmy, by koniecznie umieścić w niej imię naszego dziecka. Zależy nam przecież, by goście wiedzieli, o czyim przyjęciu ich informujemy;
  • Adresat: niezwykle ważne okazuje się również wymienienie imienia zapraszanego gościa. Starajmy się nie wysyłać kartek o ogólnej treści, gdyż zazwyczaj robią one nie najlepsze wrażenie;
  • Data i godzina: zaproszenie na urodziny dziecka musi zawierać datę urządzanego przyjęcia oraz godzinę jego rozpoczęcia;
  • Miejsce: nigdy nie zapominajmy również o podaniu miejsca, w którym odbędzie się impreza. Dobrym pomysłem jest napisanie dokładnego adresu na dole zaproszenia.

 

Zaproszenie na urodziny dla chłopca

Choć zainteresowania chłopców zazwyczaj oscylują między sportem, grami komputerowymi, samochodami a komiksami, to pamiętajmy, że tak naprawdę każde dziecko jest inne i nasz młody mężczyzna może mieć o wiele bardziej zaskakujące pasje. Chcąc dopasować zaproszenie do osobowości naszego dziecka, postarajmy się dowiedzieć, co je fascynuje. Dzięki temu z łatwością uda nam się wybrać odpowiedni deseń, który umieścimy na powiadomieniach.

 

Zaproszenie na urodziny dziewczynki

Najpopularniejszymi wzorami na zaproszenia urodzinowe dla dziewczynek są wszelkiego rodzaju księżniczki, wróżki, koniki i postaci z ulubionych bajek. Zanim jednak zdecydujemy się na tego rodzaju desenie, najpierw porozmawiajmy z córką i dowiedzmy się, co jej zdaniem będzie najlepiej prezentować się na powiadomieniu. Może okazać się, że zamiast serduszek czy kwiatków, nasza księżniczka wybierze statki kosmiczne lub dinozaury.