DrukarniaOnline.pl

Jak kreatywnie zapakować prezenty?

Jak kreatywnie zapakować prezenty?

Spis treści:

 

Opakowania na prezenty świąteczne mogą być przygotowane w kreatywny sposób. Jak sprawić, by kolorowe papiery i torebki wyróżniały się pod choinką i dały frajdę z rozpakowywania wymarzonych prezentów? Zobacz nasze propozycje.

Pakowanie prezentów może być proste i jednocześnie kreatywne. Jeśli chcemy nieco zaszaleć i przygotować świąteczne upominki w niebanalny sposób, możemy wykorzystać różnorodne materiały. Torebki świąteczne i kolorowy papier dobrze jest wzbogacić o indywidualne i dopasowane do obdarowywanej osoby elementy. Naturalne materiały, brokat, wstążki, kokardki i etykietki. Opcji jest mnóstwo!

Jak kreatywnie zapakować prezenty

 

Opakowania na prezenty świąteczne

Pakowanie prezentów to dla niektórych osób niesamowity moment, który przybliża do świąt i jest magicznym czasem oczekiwania spotkania z rodziną. Drudzy z kolei wolą tą czynność oddać w ręce specjalistów, czy też kupują prezenty już zapakowane lub wybierają prostą opcję użycia kolorowych toreb.

Opakowania na prezenty świąteczne mogą być jednak niestandardowe. Wystarczy nawet wykonać prostą czynność i samodzielnie zrobić spersonalizowane etykiety z imionami. Można także skorzystać z gotowych winietek, które dostępne są w internecie i je wydrukować.

Kreatywnym pomysłem jest skorzystanie z tego, co mamy pod ręką: starych gazet czy szarego papieru. Elementem dekoracyjnym mogą być błyszczące wstążki i kokardki oraz własnoręcznie namalowane świąteczne motywy. Możemy dołożyć też świeże gałązki świerku albo postawić na zapach i prezenty skropić olejkiem, który kojarzy się z tym magicznym czasem: cynamonowym, mandarynkowym czy leśnym.

Świetnym pomysłem dla miłośników ekologii czy zdrowego stylu życia będzie podarowanie prezentu w bawełnianej ekologicznej torbie. Takie opakowanie na prezent to praktyczne i zaskakujące rozwiązanie.

 

Opakowania na prezenty dla dzieci

Sporym problemem przy pakowaniu są zabawki. Opakowania na prezenty dla dzieci warto, by były przygotowane starannie – chociaż po kilku sekundach zazwyczaj znikają one z prezentów, to sam moment rozpakowywania jest niezwykle ważny dla dziecka.

Zabawki dla dzieci mają przeważnie nieregularny kształt, są też zapakowane w pudełka, które ciężko dokładnie owinąć papierem. Najlepszym sposobem jest umieszczenie zabawki w karton i dopiero wtedy zapakowanie go w kolorowy papier. Dzięki temu obdarowany nie będzie w stanie domyślić się, co skrywa paczka.

 

Opakowania ozdobne świąteczne

Jeśli chcemy iść w praktyczną stronę i nadal pozostać kreatywnym, to dość niestandardowym pomysłem jest przygotowanie indywidualnych pudełek i kartonów. Nie muszą być one nadrukowane świątecznymi wzorami – tutaj możemy wybrać dowolny wzór, natomiast sam karton przewiązać tasiemkami w czerwonym i zielonym kolorze, przywiesić kilka szyszek i gałązek jodły. Kartony będzie można później wykorzystać w domu w ramach organizacji przestrzeni. Ozdobne opakowania świąteczne mogą przybierać zatem różną formę. Wystarczy pobudzić wyobraźnię i zastanowić się, jak opakowanie może stać się czymś użytkowym!