DrukarniaOnline.pl

Jak drukować zaproszenia?

Druk zaproszeń ślubnych: gdzie i jak drukować zaproszenia na wesele?

 

Zaproszenia to obowiązkowy element przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń. Warto zadbać o to, aby prezentowały się one doskonale. Dobór formy zależy jednak od tego, na jakie wydarzenie pragniemy zaprosić naszych gości. Druk zaproszeń powinien być staranny i elegancki, a także idealnie dopasowany do okazji. Jednym z tych typów zaproszeń, do których przywiązujemy najwięcej uwagi i do których dokładamy szczególnej staranności, są zaproszenia na ślub. Podpowiadamy, jak drukować zaproszenia ślubne.

 

Spis treści:

 

Rodzaje zaproszeń – różne rodzaje, w tym na ślub i wesele

Jak drukować zaproszenia?

Możemy wyróżnić wiele rodzajów zaproszeń, a do najciekawszych zaliczyć możemy zaproszenia na wydarzenia kulturalne. Taka realizacja będzie wspaniale prezentowała się w formie zwykłej karty. Najczęściej drukowane są dwustronnie na papierze kredowym o gramaturze 300-350 g.

Drukowanie zaproszeń na różnego rodzaju wydarzenia może przybierać różne formy. Powinny być one jednak wybrane tak, aby możliwe było rozesłanie ich pocztą. Druk zaproszeń obejmuje najczęściej format DL lub A5. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju zaproszeń są ich niskie koszty, nawet przy większych nakładach.

Innym rodzajem zaproszeń są te na specjalne okazje. Należą do nich śluby, urodziny, rocznice czy chrzciny. Na drukowanie zaproszeń na specjalne uroczystości najlepiej nadają indywidualne projekty zamiast gotowych szablonów. 

 

Drukowanie zaproszeń ślubnych z własnego projektu - dlaczego jest tak popularne?

własny projekt zaproszenia ślubnego

Wydruk zaproszeń ślubnych z własnego projektu to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Jego popularność wynika z co najmniej kilku kwestii. Do najważniejszych można bez wątpienia zaliczyć:

  • coraz większą personalizację ślubów i wesel - a więc również zaproszeń ślubnych, by były jak najlepiej dopasowane do charakteru uroczystości;
  • indywidualne upodobania - czasem zdarza się tak, że zwyczajnie spośród gotowych wzorów zaproszeń nic nie przypada Parze Młodej do gustu;
  • włączenie specjalnego elementu - czasem śluby i wesela są łączone z innymi ważnymi wydarzeniami albo z ogłoszeniem jakiejś nowiny. W przypadku niestandardowych oczekiwań wobec wzoru zaproszenia, pozostaje zaprojektowanie go wedle swojego pomysłu i potrzeb, a następnie wydrukowanie.

 

Jak drukować zaproszenia ślubne?

Sposób, w jaki zapraszamy na ślub, jest równie istotny, co forma zaproszenia. Jak zapraszać na ślub i wesele? W dobrym tonie jest przede wszystkim umówienie się na spotkanie z każdym z gości, których chcemy zaprosić. Takie spotkanie powinno mieć podniosły charakter. Jedynie wówczas, gdy przeszkodą jest duża odległość, dopuszczalne jest wysłanie zaproszenia listownie - jednak wtedy również należy skontaktować się z gośćmi, najlepiej telefonicznie, i poinformować ich o naszych zamiarach.

Powiązany artykuł: Jak zapraszać na ślub i wesele? Poradnik dla młodej pary

 

Podstawa to odpowiedni projekt

Specjalna drukarka do zaproszeń i wizytówek, jaką dysponują drukarnie, bez problemu poradzi sobie z realizacją projektu. Wydrukuje wszystko, co zostanie jej zlecone. Jednak, aby wydruk prezentował się tak, jak chcemy, a więc elegancko i schludnie, bardzo ważne jest to, by dobrze przemyśleć projekt.

Koncepcja musi być przede wszystkim spójna i estetyczna. Na zaproszeniu ślubnym powinny znaleźć się wszystkie najważniejsze informacje związane z datą i miejscem uroczystości i zabawy weselnej, a także dane kontaktowe do narzeczonych. Z reguły im mniej elementów, tym zaproszenie jest bardziej czytelne i przejrzyste. Jeśli jednak zależy Ci na umieszczeniu większej ilości tekstu czy grafik niż standardowo, przemyśl wybór większego formatu - np. w postaci kartki A4 złożonej na pół.

Najważniejsze jest to, by zaproszenie dokładnie informowało o tym, kogo, kiedy i gdzie zapraszamy. Schludne, skromne zaproszenie, ale wydrukowane na ozdobnym papierze lub opatrzone dodatkowymi zdobieniami (tłoczeniami, złoceniami czy zalaminowane) może okazać się lepszym wyborem, niż to, na którym znajdują się eleganckie elementy, ale jest ich za dużo, przez co zaproszenie może stać się mało czytelne.

 

Odpowiedni materiał do druku zaproszeń ślubnych

papier do druku zaproszeń ślubnych

Indywidualne projekty zaproszeń, dopasowane przede wszystkim do charakterów i stylu życia narzeczonych, są jeszcze milej widziane niż wzory, które można zobaczyć na każdej witrynie sklepu z papeterią. Jednak oprócz samego projektu zaproszenia bardzo ważne jest również to, w jaki sposób zostanie ono wydrukowane. Jeśli wybrany papier będzie niskiej jakości albo projekt będzie niewłaściwie przygotowany do druku, cały pomysł i przygotowania będą na nic - bo efekt może się okazać mało estetyczny.

Jeżeli poszukujemy oryginalnego sposobu na drukowanie zaproszeń, świetnie sprawdzą się przede wszystkim papiery ozdobne z dodatkowymi elementami wykończenia. Bezsprzecznym hitem ostatnich lat są detale w srebrze i złocie - te kolory zawsze dodają szyku, co powinno kojarzyć się właśnie ze ślubem i weselem.

Pamiętajcie również o tym, by papier wybrany do wydruku zaproszeń ślubnych miał odpowiednią gramaturę. Od niej zależy przede wszystkim wytrzymałość papieru na podarcie i zagniecenia. Jeśli będzie zbyt mała, zaproszenie już po kilkukrotnym wzięciu do ręki może wyglądać na zniszczone. Jeśli jednak gramatura będzie zbyt duża, to kartka nie będzie się dobrze zginać i trudno będzie ją włożyć do koperty. W tym przypadku warto wybrać złoty środek - czyli gramaturę około 250 g/m2. Taki papier jest wystarczająco sztywny, by się nie niszczyć pod wpływem wielokrotnego dotyku, a jednocześnie na tyle elastyczny, że bez problemu go złożysz.

 

Drukowanie zaproszeń ślubnych: w domu czy w drukarni?

Kolejną kwestią związaną z drukowaniem zaproszeń z własnego projektu jest to, czy wystarczy do tego domowa drukarka, czy lepiej zlecić to zadanie profesjonalnej drukarni.

Domowe, podstawowe drukarki są dopasowane do tego, by obsługiwać papier do drukowania - czyli klasyczne, białe, dość miękkie i giętkie kartki. Nie każda drukarka poradzi sobie ze sztywniejszym papierem. Druga kwestia, która poniekąd z tego wynika to ta, że tusz, którym drukuje domowa drukarka, nie zawsze będzie dobrze prezentował się na wybranym rodzaju papieru (matowy, z fakturą albo błyszczący).

Aby więc nie tracić czasu, nerwów i - jakby nie patrzeć - pieniędzy, bezpiecznym rozwiązaniem jest zlecenie druku zaproszeń ślubnych drukarni. Możesz to zrobić także online! W drukarniaonline.pl wydrukujesz wszystko, czego potrzebujesz. W odróżnieniu od domowej drukarki, profesjonalne urządzenia dają możliwość wydruku różnymi metodami. To druk cyfrowy, offsetowy, laserowy czy hot stamping. Dodatkowo drukarnia oferuje możliwość zdobienia wydruku na różne sposoby, co jest niemożliwe w warunkach domowych.

 

Dlaczego warto wydrukować swoje zaproszenia z drukarniaonline.pl?

druk zaproszeń

Oferujemy różnorodne możliwości, w tym realizacje w nietypowych formatach. Każdy może stworzyć swój indywidualny projekt, doskonale dopasowany do aktualnych potrzeb. Dzięki opcji docięcia do wybranego formatu możliwe jest wykonanie zaproszenia np. w kształcie kwadratu.

Gdyby okazało się, że projekt został przygotowany niewłaściwie pod kątem technicznym, niezwłocznie Cię o tym poinformujemy i udzielimy wskazówek co do tego, jak należy go poprawić. Więcej na temat tego, jak przygotować plik do druku, znajdziesz tutaj: https://www.drukarniaonline.pl/page/jak-przygotowac-plik-do-druku.

Przestrzeganie zaleceń znacznie skróci i uprości procedurę drukowania zaproszeń ślubnych!