DrukarniaOnline.pl

Ile kosztuje druk ulotek?

Ile kosztuje druk ulotek?


Spis treści:  

Drukowanie ulotek oraz jego wycena zależą od wielu czynników. Głównym wyznacznikiem ceny za druk ulotek jest dobór rodzaju papieru i nakład, jaki obejmuje zamówienie. Zadruk kartki z jednej czy z dwóch stron również wpływa na cenę za drukowanie ulotek. Podobnie dodatkowe sposoby uszlachetnienia papieru.

 

Rodzaj papieru

W zależności od rodzaju papieru możemy drukować cienkie tanie ulotki lub droższe na grubszym papierze. Decydując się na druk ulotek, warto o tym pamiętać. Najpopularniejszą grubością papieru jest gramatura 130 g, która jest odrobinę grubsza od standardowej kartki papieru. Zapewnia jednak odpowiednią wytrzymałość i wygląd. W przypadku ulotek składanych najlepiej sprawdza się gramatura 170 g. Do ulotek ekskluzywnych najlepszym wyborem będą gramatury od 250 g do nawet 300 g. Niższe gramatury należą do opcji, które gwarantują tanie ulotki. Jeśli zależy Ci na prestiżu, to niewielka inwestycja w grubszy papier może przynieść dużo więcej korzyści. Decyzję tę należy jednak podjąć na podstawie przeznaczenia ulotki.

 

Nakład ulotek w zamówieniu

Nie da się ukryć, iż nakład ulotek ma kluczowe znaczenie dla ceny za jednostkowy druk ulotek. Im więcej ulotek w nakładzie, tym cena za pojedynczą ulotkę będzie niższa. Jako przykład możemy podać drukowanie ulotek formatu A5. Na zwykłym papierze kredowym 130 g w nakładzie 10000 sztuk średnio kosztuje 5 groszy za sztukę. Gdy zmniejszymy nakład do 1000 sztuk, to cena może wynosić około 12 groszy za sztukę.

 

  ile kosztuje druk ulotek?

Dodatkowe sposoby uszlachetnienia

Tanie ulotki zazwyczaj są wykonane z cienkiego papieru, w standardowym formacie i odpowiednim nakładzie. Jednak jeżeli zależy Ci na naprawdę efektownych ulotkach, konieczne jest zastosowanie dodatkowych sposobów wykończenia papieru. Drukowanie ulotek można zatem wzbogacić o foliowanie, lakierowanie, srebrzenie lub złocenie. Są to metody, które poza wspaniałym wyglądem zapewniają również solidniejszą powierzchnię i wyższą żywotność. Drukowane ulotki staje się za ich sprawą sztywniejsze, odporniejsze na promienie słoneczne, wodę czy zarysowania.

Oczywiście dobór dodatkowych opcji drukowania ulotek wiąże się z większymi kosztami. Jest to jednak inwestycja warta zachodu. Wykonaj ulotki pokryte folią matową z polakierowanymi niektórymi elementami. Przekonasz się, że zrobią one ogromne wrażenie na Twoich klientach.