DrukarniaOnline.pl

Ile kosztuje druk ulotek?

Ile kosztuje druk ulotek?


Spis treści:  

Drukowanie ulotek oraz jego wycena zależą od wielu czynników. Głównym wyznacznikiem ceny za druk ulotek jest dobór rodzaju papieru i nakład, jaki obejmuje zamówienie. Zadruk kartki z jednej czy z dwóch stron również wpływa na cenę za drukowanie ulotek. Podobnie dodatkowe sposoby uszlachetnienia papieru.

 

Rodzaj papieru

W zależności od rodzaju papieru możemy drukować cienkie tanie ulotki lub droższe na grubszym papierze. Decydując się na druk ulotek, warto o tym pamiętać. Najpopularniejszą grubością papieru jest gramatura 130 g, która jest odrobinę grubsza od standardowej kartki papieru. Zapewnia jednak odpowiednią wytrzymałość i wygląd. W przypadku ulotek składanych najlepiej sprawdza się gramatura 170 g. Do ulotek ekskluzywnych najlepszym wyborem będą gramatury od 250 g do nawet 300 g. Niższe gramatury należą do opcji, które gwarantują tanie ulotki. Jeśli zależy Ci na prestiżu, to niewielka inwestycja w grubszy papier może przynieść dużo więcej korzyści. Decyzję tę należy jednak podjąć na podstawie przeznaczenia ulotki.

 

Nakład ulotek w zamówieniu

Nie da się ukryć, iż nakład ulotek ma kluczowe znaczenie dla ceny za jednostkowy druk ulotek. Im więcej ulotek w nakładzie, tym cena za pojedynczą ulotkę będzie niższa. Jako przykład możemy podać drukowanie ulotek formatu A5. Na zwykłym papierze kredowym 130 g w nakładzie 10000 sztuk średnio kosztuje 5 groszy za sztukę. Gdy zmniejszymy nakład do 1000 sztuk, to cena może wynosić około 12 groszy za sztukę.

ile kosztuje druk ulotek?

 

  ile kosztuje druk ulotek?

Dodatkowe sposoby uszlachetnienia

Tanie ulotki zazwyczaj są wykonane z cienkiego papieru, w standardowym formacie i odpowiednim nakładzie. Jednak jeżeli zależy Ci na naprawdę efektownych ulotkach, konieczne jest zastosowanie dodatkowych sposobów wykończenia papieru. Drukowanie ulotek można zatem wzbogacić o foliowanie, lakierowanie, srebrzenie lub złocenie. Są to metody, które poza wspaniałym wyglądem zapewniają również solidniejszą powierzchnię i wyższą żywotność. Drukowane ulotki staje się za ich sprawą sztywniejsze, odporniejsze na promienie słoneczne, wodę czy zarysowania.

Oczywiście dobór dodatkowych opcji drukowania ulotek wiąże się z większymi kosztami. Jest to jednak inwestycja warta zachodu. Wykonaj ulotki pokryte folią matową z polakierowanymi niektórymi elementami. Przekonasz się, że zrobią one ogromne wrażenie na Twoich klientach.