DrukarniaOnline.pl

Gdzie wydrukować katalog?

Gdzie wydrukować katalog?

Spis treści:

Krok 1. Wybieraj spośród renomowanych drukarni.

Chcesz wydrukować swoje katalogi i szukasz drukarni, która zrobi to najlepiej? Możliwości jest wiele, ale druk katalogów warto powierzyć specjalistom. Najlepiej korzystać z renomowanych drukarni. Sprawdzaj, co klienci piszą o drukarniach i wybieraj te, które posiadają najwięcej pozytywnych opinii.

wydruk katalogu

 

Krok 2. Sprawdź, czy drukarnia posiada bogatą ofertę.

Każda profesjonalna drukarnia katalogów oferuje duży wybór formatów papieru i rodzaju łączenia stron. Wyróżniamy dwa rodzaje katalogów. Są to katalogi szyte, które potocznie nazywa się broszurami. Drugi rodzaj to katalogi klejone, który często nazywa się książkami. Nie są to jednak prawdziwe książki. Katalogi szyte posiadają strony połączone ze sobą zszywkami z drutu. Nie są to duże publikacje, a ilość stron nie przekracza 56. Natomiast katalogi klejone posiadają dużą ilość stron, które łączy się specjalnym klejem. Posiadają one także wyraźny grzbiet. Niezależnie od rodzaju katalogu są one najbardziej prestiżowym element promocji, dlatego postaw na ich wysoką jakość.

 

Krok 3. Najlepsi drukują dużo i szybko.

Drukowanie katalogów często odbywa się cyklicznie, np. zawsze na wiosnę lub jesienią. Jako przykład można wymienić katalogi produktów z sezonowymi ofertami. Jednak znacznie częściej firmy realizują druk katalogów w krótkich odstępach czasu. Są to zazwyczaj gazetki sklepowe lub miesięczniki, dlatego terminy realizacji druku są również bardzo ważne. Najlepsze drukarnie oferują druk katalogów i ich dostawę nawet w ciągu 3 dni roboczych.

 

Krok 4. Korzystaj z nowoczesnych rozwiązań.

Poszukiwanie drukarni, która spełni twoje wymagania co do ceny i jakości, warto rozpocząć od drukarni internetowych. Główna zaleta drukowania katalogów w drukarniach internetowych to przede wszystkim niskie ceny i bogaty wybór produktów. To jednak nie wszystko. Drukarnie internetowe zazwyczaj oferują możliwość weryfikacji plików podczas składania zamówienia oraz sprawdzania postępów realizacji zamówienia. Jest to szybki i wygodny sposób zamawiania. Cenniki są dostępne bezpośrednio na stronie, a terminy realizacji są znacznie szybsze niż w drukarniach tradycyjnych.
 

Krok 5. Pamiętaj o weryfikacji plików.

Każdy, kto pragnie otrzymać katalogi dobrej jakości, powinien sprawdzić, czy pliki do druku podlegają kontroli technicznej. U nas pliki są sprawdzane przez mechanizm dostępny na stronie, który dodatkowo generuje podgląd katalogu. Pozwala to upewnić się, że efekt druku będzie zadowalający. Drukarnie posiadające szybki i darmowy system weryfikacji plików to najlepszy wybór. Zaletą dobrych drukarń jest także możliwość dokonania ewentualnych poprawek w projekcie katalogu. Warto sprawdzić, czy drukarnia posiada dział graficzny, który może poprawić błędy techniczne i niedociągnięcia.
 

Krok 6. Sprawdź, ile kosztuje dostawa.

Koniecznie należy sprawdzić, czy drukarnia dolicza koszty przesyłki. Przy większych ilościach drukarnia wysyła katalogi w kilku paczkach. Warto więc uściślić koszty transportu, aby nie narażać się na nieplanowane wydatki. Wiele dobrych drukarń, oferuje wysyłkę w cenie zamówienia.