DrukarniaOnline.pl

Ferie zimowe 2020

Ferie zimowe 2020

Spis treści:

 

Wszyscy uczniowie, studenci i rodzice dzieci w wieku szkolnych zaglądają do niego co najmniej kilkanaście razy w roku. Reguluje tryb życia oraz weryfikuje plany wyjazdowe… o czym mowa? Oczywiście o kalendarzu szkolnym 2019/2020!

 

Przerwa zimowa w roku szkolnym 2019/2020

Kalendarz szkolny 2019/2020

Przerwa zimowa to najbardziej wyczekiwany przez każdego ucznia moment w ciągu roku. Dwa tygodnie wolnego są jak mini wakacje – upragniony odpoczynek po pracowitym pierwszym semestrze. Jak co roku data rozpoczęcia i zakończenia przerwy zimowej uzależniona jest od województwa. Jak wygląda kalendarz szkolny 2019/2020?

Jako pierwsi relaksować się będą mieszkańcy województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego – oni wolne rozpoczną już 13 stycznia. Drudzy w kolejce do zimowego odpoczynku są uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Długo wyczekiwane ferie przypadają dla nich na przełomie stycznia oraz lutego. Równo tydzień później wolne rozpoczną mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, małopolskiego lubuskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Z ferii jako ostatni skorzystają uczniowie z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Ci wypoczywać będą od 10 do 23 lutego, który to dzień zamyka sezon zimowych ferii w Polsce.

 

Kalendarz akademicki 2019/2020

Studenci zaczynają rok akademicki miesiąc później niż uczniowie szkół podstawowych, techników i liceów. Choć krótszy, kalendarz akademicki jest nie mniej ważny niż szkolny. Często musi pomieścić także dodatkowe, poza szkolne zobowiązania. Z tego względu najwygodniejsze dla studentów są kalendarze książkowe, które zawsze mogą mieć przy sobie. W przypadku uczniów szkół podstawowych i nastolatków najlepiej sprawdzi się kalendarz szkolny 2019/2020 do zawieszenia na ścianie. Jeden rzut okiem pozwoli odliczyć dni do upragnionych wakacji lub długiego weekendu.

 

Kalendarz 2020 ze świętami

W kalendarzu szkolnym 2019/2020 możemy naliczyć aż 178 dni wolnych od nauki – wliczając święta, weekendy oraz wakacje. Jakie wolne dni czekają nas w drugiej połowie roku szkolnego? Uczniowie, jak i studenci mają już za sobą niezwykle długą świąteczną przerwę, która trwała od 23 grudnia do czwartku 2 stycznia. Święto Trzech Króli obchodzone 6 stycznia przypadło w 2020 roku w poniedziałek, dzięki czemu w kalendarzu pojawiła się jeszcze jedna okazja na przedłużony weekend. Kolejne wole dni czekają nas dopiero podczas przerwy wielkanocnej: od 9 do 14 kwietnia. Następną okazją na krótkie wakacje będzie tradycyjnie majówka. W tym roku 1 maja wypada w piątek. Czerwiec przyniesie jeszcze jeden przedłużony weekend – Boże Ciało świętujemy 11 czerwca. Ostatni piątek czerwca oznacza natomiast początek wakacji — ten dzień z pewnością zasłużył na wyjątkowe oznaczenie w każdym szkolnym kalendarzu.

Czy wszyscy będą mieć tak samo dużo wolnych dni? Na nieszczęście studentów, młodsi uczniowie mogą liczyć na więcej dni wolnych od szkoły. Niektóre ze szkół odwołają zajęcia w dniach, w których odbywają się egzaminy klas ósmych oraz matury, dzięki czemu młodsze klasy zyskają dodatkową okazję do wypoczynku.