DrukarniaOnline.pl

Druk notesów - jak odpowiednio przygotować projekt?

Druk notesów - jak odpowiednio przygotować projekt?

Spis treści:

 

Coraz więcej firm decyduje się na drukowanie materiałów promocyjnych ze swoją ofertą. Bardzo atrakcyjnym materiałem promocyjnym są np. notesy spiralowane. Dlaczego druk notesów się opłaca? Jak przygotować projekt, by druk bloczków przebiegł poprawnie i finalny rezultat był zgodny z oczekiwaniami?

 

Druk notesów – dlaczego warto?

Zarówno notesy klejone, jak i notesy spiralowane, są mile widziane przez klientów. Dlaczego? Ponieważ są one bardzo praktyczne i potrzebne do podręcznych notatek. Druk bloczków z logotypem firmy ma więc niebagatelne znaczenie promocyjne. W naszej ofercie znajdą Państwo notesy klejone oraz notesy spiralowane. Czym różnią się te dwa rodzaje notesów?

 

Notesy klejone

Notesy klejone to bardzo ceniony przez klientów upominek. Cechuje je wielofunkcyjność oraz uniwersalność, a także praktyczny charakter. Notesy mogą być klejone po krótkim lub po długim boku. Ilość kartek w pojedynczym bloczku może wynieść 25 lub 50, a nawet 100. Optymalna gramatura papieru, która pozwala na wykonanie trwałych i estetycznie wyglądających notesów klejonych to 80 g. Notesy klejone drukujemy na wysokiej jakości papierze offsetowym, w wielu formatach.

cennik druku notesów

 

Notesy spiralowane

Notesy spiralowane to drugi popularny rodzaj bloczku reklamowego. Kartki są w nim połączone za pomocą metalowej spirali wykonanej z drutu. Dzięki temu można wyrwać kartkę z dowolnego miejsca w notesie i jej użyć do sporządzenia notatki. Oferujemy notesy spiralowane w bloczkach po 25 i 50 lub 100 kartek. Zazwyczaj ten rodzaj notesów drukowany jest na papierze offsetowym o gramaturze równej 80 g. Metalowe spirale dostępne są w kolorze czarnym, białym, złotym i srebrnym.

cennik druku notesów spiralowanych

  Druk notesów - jak dobrze przygotować projekt?

 

Druk bloczków i notesów

Nakład notesów oraz ich rozmiary dopasowaliśmy do Waszych preferencji. W zależności od potrzeb możliwe jest zamówienie od 100 do 4000 sztuk bloczków. Notesy dostępne są w rozmiarach: A6, A5, A4 oraz DL. Zarówno notesy klejone, jak i notesy spiralowane mogą posiadać okładkę. Przeważnie okładki notesów wykonuje się z papieru kredowego o gramaturze od 170 do 300 g. Możliwe jest także wykończenie okładki lakierem UV. Dodatkowa opcja w druku notesów to dziurkowanie kart, tak, by pasowały one do standardowych segregatorów.

 

Druk notesów – jak przygotować projekt?

Przed wysłaniem projektu notesu do druku należy go odpowiednio przygotować. Wykonaj projekt zgodny z poniższą specyfikacją, a otrzymasz notesy zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

  1. Projekt musi posiadać spady po co najmniej 1,5 mm z każdej strony.
  2. Minimalna rozdzielczość projektu graficznego powinna wynieść 350 dpi.
  3. Czcionki powinny mieć minimum 7 pkt.
  4. Użyte w projekcie teksty powinny być zmienione na krzywe.
  5. Jeżeli chcesz zastosować kratkę lub linie, to zaprojektuj te elementy z jednego koloru palety CMYK
  6. Minimalna dozwolona grubość linii to 0,05 mm przy nafarbieniu 100%.
  7. Przy nafarbnieniu 35% minimalna grubośc linii to już 0,12 mm.
  8. Przy nafarbnieniu 20% minimalna grubośc linii to już 0,2 mm.
  9. Minimalne nafarbienie koloru linii to 7%.