DrukarniaOnline.pl

Co to jest baner reklamowy?

Co to jest baner reklamowy?

Spis treści:

 

Bez reklamy nie można liczyć na grono odbiorców, pozyskiwanie nowych klientów i rozszerzanie działalności. Jak dotrzeć do świata ze swoim produktem lub usługą? Wybierz skuteczną formę promocji: baner reklamowy.

 

Jak zaprojektować baner reklamowy?

Co to jest baner reklamowy?

W dobie powszechnej digitalizacji wiele firm inwestuje w marketing internetowy. Jest to przyszłościowy kanał reklamowy, jednak nie można zapomnieć o już sprawdzonych rozwiązaniach. Reklama zewnętrzna jest jedną z najskuteczniejszych form promocji biznesu. W ciągu dnia może się z nią zetknąć setki, a nawet tysiące osób. Jednym z rodzajów outdoorowego nośnika przekazu marketingowego jest baner reklamowy.

Baner to forma reklamy, komunikatu lub innego przekazu. Najczęściej jest to wydrukowany na płachcie materiału przekaz reklamowy. Banery mają charakter informacyjny lub kierunkowy. Służą przede wszystkim do promocji marki. To wyjątkowo efektywna, a także tania metoda na reklamę małej, średniej i dużej firmy.

Projektowanie baneru reklamowego najlepiej zlecić specjaliście z drukarni lub agencji reklamowej. Doświadczony grafik umiejętnie naniesie treść oraz przygotuje projekt do druku. Projekt powinien być przemyślany pod kątem przekazu, celu reklamy, jej odbiorców, przestrzeni, w jakiej będzie umieszczony oraz materiału, z jakiego zostanie wykonany. Powinien być atrakcyjny wizualnie.

Należy pamiętać, że reklama zewnętrzna, prócz spełnienia celów marketingowych, jest także elementem przestrzennym. Ważne jest także miejsce umieszczenia baneru. Nawet najlepiej wykonany projekt nie spełni swoich funkcji, jeśli zostanie powieszony na nieestetycznej elewacji.

Przy projektowaniu baneru reklamowego weź także pod uwagę jego format. Chodzi o to, aby nie zasłaniał istotnych przestrzeni, a z drugiej strony by był widoczny. Konieczne jest także użycie odpowiednich materiałów i zabezpieczeń, by był dostosowany do warunków atmosferycznych. Przy tworzeniu baneru reklamowego razem ze specjalistą trzeba wziąć pod uwagę także rodzaj i grubość materiału.

 

Jak zrobić baner reklamowy?

Na rynku wyróżnia się wiele rodzajów banerów, a ich oferta jest zawsze nieco inna w każdej drukarni. Przy robieniu takiej reklamy należy wziąć pod uwagę zastosowanie. Inny materiał wybierzemy do wnętrz, inny na zewnątrz, inny do zawieszenia przez drogę, a jeszcze inny do zamocowania bezpośrednio na budynku. Niektóre dobrze sprawdzają się na płotach, elewacjach. Inne z kolei są odpowiednio dostosowane do umieszczenia na samochodzie. Są także banery w formie stojącej np. na targi reklamowe.

Przygotowanie i wydruk baneru reklamowego jest zatem uzależnione od lokalizacji umieszczenia reklamy oraz funkcji, jaką ma spełniać. Wszystkie te wytyczne najlepiej konsultować ze specjalistami. Porozmawiaj z grafikami i pracownikami drukarni, którzy profesjonalnie dobiorą format, materiał i rodzaj banera reklamowego. Dobre wykonanie baneru to podstawa jego skuteczności.

 

Baner reklamowy – cena

Banery reklamowe są atrakcyjną cenowo opcją reklamową. Bez ponoszenia dużych kosztów możemy uzyskać efektywny rodzaj marketingu naszej firmy.

Ceny banerów są uzależnione od ich rodzajów. Podstawowe formaty są dostępne nawet już od 19 zł za metr kwadratowy. Natomiast np. odblaskowe banery, umieszczane na konstrukcjach to koszt już rzędu kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy.