DrukarniaOnline.pl

Co drukować na wybory?

Co drukować na wybory?

Spis treści:

 

Wybory to moment, w którym komitety wyborcze prężnie działają. Na potrzeby kampanii wyborczej realizują wiele akcji oraz różnego rodzaju materiały wyborcze. Szereg zaplanowanych działań ma przedstawić kandydatów szerszej grupie wyborców i zwiększyć ich szanse na sukces. Podstawowy pakiet materiałów wspierających kampanię wyborczą stanowią ulotki wyborcze, plakaty wyborcze oraz banery wyborcze. Sztaby lokalne, wojewódzkie i krajowe mają świadomość, że jest to ważna inwestycja. Druk ulotek, plakatów i im podobnych materiałów jest nieodzownym elementem kampanii wyborczej.

 

Format drukowanych materiałów wyborczych

Co drukować na wybory?

Określenie formatu poszczególnych druków dla potrzeb kampanii wyborczych jest zależne od ich rodzaju. Wśród ulotek wyborczych najczęściej stosowane są ulotki DL oraz ulotki A6 . Małe, ale niezwykle praktyczne ulotki, które przedstawią podstawowe informacje o kandydacie. Plakaty wyborcze najczęściej są realizowane jako plakaty B3 oraz plakaty A3 . Pozwalają one atrakcyjnie przedstawić sylwetkę kandydatów i są bardzo praktyczne. Z uwagi na mniejszy format łatwo znaleźć dla nich miejsce, np. na witrynie sklepowej, wiatach, słupach.

 

Druk plakatów wyborczych i ulotek wyborczych – jaki wybrać papier?

Idealny papier, jaki wybierany jest na druk ulotek i plakatów wyborczych to kreda błysk 130 g. Przyczyny, dla których akurat ten wybór jest najlepszy, jest wiele. Po pierwsze, jest to wyjątkowo tanie rozwiązanie, bez względu na format i na wielkość realizowanego nakładu. Po drugie, pojedyncze egzemplarze ulotek są lekkie. Można wykorzystać je w formie druków bezadresowych, które wysyłane są za pośrednictwem Poczty Polskiej. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest dotarcie do sporego grona potencjalnych wyborców. Drukowanie plakatów na papierze kreda błysk 130 g generuje oszczędności. Charakterystyka tego papieru nadal zapewnia odpowiednią wytrzymałość i jakość wydruku. To niewątpliwie trafny wybór, który doskonale spełni swoje zadanie w trakcie trwania kampanii wyborczej.

 

Banery wyborcze i inne produkty poligraficzne

Komitety wyborcze, które pragną stworzyć efektowne banery, najczęściej wybierają banery laminowane . Jest to produkt eksponowany przez stosunkowo krótki czas. To sprawia, że tego rodzaju podłoże jest skuteczne, a zarazem znacznie tańsze niż baner powlekany.

Wśród innych produktów poligraficznych, które sprawdzają się w trakcie gorącego okresu wyborów, wymienić można kalendarzyki listkowe . Stanowią one ciekawą formę wizytówki z zaokrąglonymi rogami. Jedna strona kalendarzyka ukazuje kalendarium, a druga atrakcyjną prezentację kandydata. Jest to prosty i tani produkt, który nie ustępuje innym pod kątem efektywności.