DrukarniaOnline.pl

Baner laminowany czy powlekany? Czym się różnią?

Baner laminowany czy powlekany? Czym się różnią?

Spis treści:

 

Jak drukować banery?

Banery to niezwykle popularna forma reklamy. Pozwala ciekawie planować kampanie reklamowe, a przy tym doskonale trafia do odbiorców. Jako nośnik reklam najczęściej występują w dwóch wariantach jako baner laminowany lub baner powlekany. Każda z tych opcji ma swoje zalety. Decydując się na druk banerów, warto poznać różnice między tymi dwoma podłożami. Decyzja o wyborze banera nie jest trudna, jeżeli wiemy, w jakim miejscu będzie eksponowany. Druk banerów i materiał, na jakim będzie wykonany, zależy więc przede wszystkim od jego przeznaczenia.

baner laminowany czy powlekany

 

Czym różnią się wybrane podłoża?

Baner laminowany to opcja najtańsza i zarazem najprostsza. Jest to materiał wielowarstwowy, który we wnętrzu zawiera specjalną siatkę nośną. Warstwy baneru umieszczone na zewnątrz, stanowią z kolei tworzywo sztuczne, które przeznaczone jest pod zadruk. Każda z warstw takiego baneru jest łączona poprzez prasowanie pod ciśnieniem. Baner powlekany to opcja droższa i wykazująca wyraźnie wyższą wytrzymałość. Dzięki temu doskonale sprawdza się w miejscach o trudniejszych warunkach. Materiał tego baneru powstaje poprzez zatopienie siatki nośnej w płynnym PCV. Tego rodzaju utrwalenie czyni materiał jednolitym i bardzo trwałym.

 

Gdzie je stosować?

Zastosowanie banerów jest niezwykle obszerne, można bowiem umieszczać je zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Powlekany charakteryzuje wyjątkowa wytrzymałość i odporność. Doskonałe nadaje się do umieszczania w warunkach zewnętrznych. Szczególnie często jest stosowany na ogrodzeniach, czy w miejscach, które narażone są na silne podmuchy wiatru. Laminowany cechuje się mniejszą trwałością, co sprawia, iż jest on częściej stosowany w warunkach wewnętrznych. Na zewnątrz sprawdza się dobrze wówczas, gdy zostaje umieszczony na dużej płaskiej powierzchni (np. na ścianie budynku), na której działanie wiatru jest ograniczone.

Oba rodzaje banerów świetnie znoszą zmiany temperatur, jednak warto umieszczać je w miejscach o małym nasłonecznieniu. Dzięki temu druk baneru dłużej zachowa swoje walory kolorystyczne.